Sobota 8.9.2018 bola dňom turnajov. Dve z našich družstiev sa predstavili na turnajoch v Senici – žiačky a v Púchove – kadetky. Žreb nám do skupiny „B“ priradil družstvá VIVUS BA, Zlín, IMA Bratislava.

V prvom zápase sme nastúpili proti zahraničnému účastníkovi – dievčatám zo Zlína v zostave Kika, Veva na smeči, Sabča, Vlado na bloku, Zuzka náhra, Dorotka (naša nová posila) na účku a Linda (druhá posila z MIDI) ako libero. Po viacerých našich chybách sa súper dostal do vedenia o 3 až 6 bodov. Po dvoch vyčerpaných oddychových časoch sme „konečne vystúpili z auta“ a začali robiť menej chýb. Prvý set sme zvládli 25:20. Nástup do druhého setu bol akoby cez „kopirák“ prvého, až do stavu 22:18 pre Zlín sme si nedokázali presne prihrať. Našťastie sme sa  v koncovke setu prebrali, začali plniť pokyny trénera a urobili obrat v zápase. V sete sme zvíťazili 25:23 a celkovo 2:0. Toto víťazstvo nás naštartovalo, dostali sme chuť na semifinále a náš výkon gradoval v každom nasledujúcom zápase.

V ďalšom sme sa stretli s VIVUS-om Bratislava, bez väčších problémov sme zvíťazili 2:0 (na 13 a 14). V poslednom zápase skupiny sme sa stretli s ďalším bratislavským súperom IMA BA. Po opäť zlepšenom výkone sme zvíťazili 2:0 (10,11).V oboch zápasoch sme si dovolili poslať na ihrisko hráčky z lavičky,  druhé libero-Barbora, Kika-blok, Ema-náhra. Dievčatá sa nezľakli a v pohode dokončili dobre rozbehnuté sety.

Po ukončení zápasov v skupine sme čakali na súpera do semifinále zo skupiny „A“ – Slávia UK Bratislava, domáci 1.VK Púchov, Piešťany a Čadca. Vývoj v druhej skupine nám priradil domáce hráčky. Zápas o postup do finále sme začali veľmi zodpovedne a od prvej lopty sme sa snažili súpera zatlačiť podaním. V oboch setoch sme predvádzali dobrú hru počnúc príjmom a končiac výbornými smečmi našich útočiacich hráčok. V zápase sme zvíťazili 2:0 a čakali sme na finálového súpera z dvojice Slávia UK BA – VIVUS BA.

Finále proti nám už známemu VIVUS-u zo skupiny sme zvládli vo veľkom štýle, snaživého súpera sme nepustili do väčšej ofenzívy. Mali sme navrch v útoku i v obranných činnostiach, zápas sme ukončili esom a zvíťazili 2:0 (12,12). V koncovke si opäť zahrali všetky hráčky.

Nechceme samozrejme preceňovať naše finálové umiestnenie (družstvá sú tak ako aj my, po kondičnej letnej príprave, niektoré sa s loptou stretli len týždeň pred turnajom), ale potešili sme prístupom k hre, dokázali sme otočiť nepriaznivý stav v koncovke setu. Hráčky, od ktorých sa čaká otočenie skóre zápasu v náš prospech, si svoju úlohu splnili, dokázali sme sa povzbudiť navzájom a nevešali sme hlavu aj keď sa nedarilo. Na záver turnaja boli vyhodnotené najlepšie hráčky jednotlivých družstiev. Za naše to bola Kika Čierna a zvláštnu cenu objav turnaja získala najmladšia na turnaji Linda Jurdová. Môžeme skonštatovať, že sme na turnaji podali veľmi pozitívny a kolektívny výkon, želáme dievčatám aby v takomto pozitívnom prístupe pokračovali celú nadchádzajúcu sezónu a splnili si sen postupu na MSR.