V tento deň sme po prvýkrát v novej sezóne odohrali majstrovský dvojzápas. Naším prvým súperom boli dievčatá Levice „B“.

Do prvého zápasu sme nenastúpili vôbec dobre. Náš prvý servis skončil hneď v sieti, potom sme chvíľku ťahali a ďalšie podanie ďaleko v out. Na smečiarskom poste to vyzeralo podobne… žiadny poriadny smeč, len out, sieť alebo nejaký lobanec. No súper nevytváral žiadny nátlak, ani ťažké situácie a preto sme prvý set vyhrali 25:13. Druhý set začal ešte horšie. Všetko to súviselo s nemohúcnosťou zložiť loptu. Príjem, náhra slušné, no naša kapitánka si stále nedala poradiť, na smeč si neodstupovala, loptu podbiehala a útok bol nulový, alebo skočil out či v sieti. Pri stave 2:9 sa nám podarilo 2. set otočiť. Napokon sme teda zvíťazili 25:18 a tretí set sme si už tiež nenechali ujsť. V tomto zápase sme museli vystriedať na bloku Veroniku Gajdošechovú a na smeči Denisku Jamborovú, ktoré triafali všetko okolo len nie ihrisko. Namiesto Veroniky do tretieho setu nastúpila Kika Vajová, ktorá sa na tomto poste stále zlepšuje a tie bloky už začínajú mať zmysel, v poli si svoje chytí, no na útoku je to slabé. Žiadna rana, len lob. Ale má aspoň presný smer a zatiaľ je účinný. Namiesto Denisky sme na smeč postavili mladunkú Veroniku Podhradskú, ktorá bola útočne dnes najlepšia. Aj keď si stále nedostatočne odstupuje a nabieha skôr, čo spôsobuje podbiehanie lopty, tak ruku má výbornú a aspoň niekto do toho vie udrieť. Ešte stále máme nedostatky v postavení a v prevzatí zodpovednosti na seba, ale perspektíva z jej strany je obrovská. Prvý zápas sme vyhrali 3:0 (13, 18, 13).

Druhý zápas sme začali výborne, Zuzka Pappová perfektne podržala servis, mala výborný aj plachtený aj smečovaný. A v tomto duchu sa ťahal celý zápas, servisom sme súperkám skoro nič nedovolili. V druhom a treťom sete už pritvrdili na podaní aj Levičanky, aj vytvorili sa aj zaujímavé výmeny a hra sa nám začala páčiť. Druhý zápas opäť v našej réžii 3:0 (10, 15, 10).

Dnes sa vôbec nedarilo na smeči našej kapitánke Aďke Taščicovej. Je to stále o tom istom, keď si loptu nepodbehne a dobre si na ňu odstúpi, tak je to pekná rana, ale dovtedy nič. To isté platí aj pre Denisku Jamborovú. Treba sa na to sústrediť a poriadne nabiehať. Inak sú v poli oporou a neboja sa ísť do žiadnej lopty. Výborne sa v druhom zápase chytila aj najmladšia blokárka Veronika Gajdošechová, ukludnila sa a na sieti bola výborná, aj blokovo, aj útočne. Veľmi nás teší jej neustále zlepšovanie a zvyšovanie herného sebavedomia. Výbornou výpomocou od starších dievčat bola Monika Šišovská, ktorá podržala perfektným plachteným servisom a výbornou hrou stredom. Čím musíme pochváliť aj Zuzku, ktorá ju na útoku hľadala a dokonca sa im podarilo aj pár pekných rýchlych metrov. Natálka Pašková a Emmka Pavelková stále bojujú o miesto druhej nahrávačky. Je vidieť ich pokrok, ako na náhre, tak aj v poli. Stále sú nevýrazné a človek o nich na ihrisku moc nevie, čo nie je dobrou odozvou pre nahrávačky, ktoré majú riadiť hru. Ale zlepšenie je badateľné, čo nás teší. Deniska Galániová je na libere oporou družstva, aj keď mala dnes pár slabých chvíľok.

Najbližší majstrovský zápas nás čaká 24.10. doma s Trnavou. Radi vás tam uvidíme.