V sobotu si svoje sily okrem kadetiek porovnávali svoje sily aj naše žiačky, ktoré sa zúčastnili turnaja v Senici. V konkurencii 9 družstiev sme chceli zistiť ako na tom naše dievčatá sú.

V skupine sme mali družstvá: VM Senica, VK Studienka, Senica B + Bilíková a VK Podlužianka LEVICE

V skupine sme prehrali všetky zápasy na 0:2, tak sme bojovali o 9.miesto so Skalicou B, nad ktorou sme vyhrali 2:1.

Do turnaja sme nastupovali hlavne s víziou naučiť sa systém, ktorý niektoré naše dievčatá zatiaľ dokonale nevedia. Tento cieľ splnili nad očakávania a od zápasu k zápasu sa to zlepšovalo.

Zo začiatku však vládol na ihrisku chaos, ale s prístupom, ktorý dievčatá odviedli, sa bravúrne popasovali s každým zápasom. Oceňujeme, že to nevzdali, ale snažili sa čo najlepšie pochopiť systém hry a v posledných dvoch zápasoch to už bola pekná volejbalová hra. Najväčší problém nám však robil príjem a podanie, ale nemôžeme dievčatám nič vyčítať, nakoľko sa sústredili na postavenie a systém.

Družstvo tvorilo pár dievčat, ktoré hrali za staršie žiačky aj v minulom súťažnom roku, ale na iných pozíciách, doplnili ich dievčatá, ktoré vôbec nehrali súťaž a 2 mladšie žiačky.
Ako team nás presvedčili, že je to dobrá partia a majú veľkú budúcnosť, čo nám potvrdili aj tréneri z iných družstiev. I napriek prehrám pochválili naše dievčatá, že sú šikovné a bojovné.
Hoci sme skončili na predposledom 9.mieste, vôbec nám nešlo o umiestnenie. Na turnaj sme išli s tým, aby sme sa naučili systém. Víťazom sa stali volejbalistky Bilíkovej a 2.miesto obsadili domáce dievčatá.

Celkový dojem z turnaja je výborný a naše dievčatá nás ešte určite milo prekvapia.

Jana Slávková

FOTO : VMS Senica