V sobotu 6.10 nastúpili staršie žiačky na prvý zápas v súťažnom ročníku 2018/19 proti súperovi zo Senice. Obidva zápasy sme prehrali 3:0.

V prvom zápase do 1.setu sme nastúpili na ihrisko, ako keby sme hrali prvýkrát. Súperky mali výborný servis, s ktorým sme si nevedeli poradiť, na servise sme tiež pohoreli. Chaosili sme aj v postavení, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku a prehrali sme ho 25:6. Dievčatá sa sústredili na postavenie a systém hry a nedokázali sme sledovať loptu.
V 2.sete sme sa už trocha zorientovali a uhrali sme 13 bodov.
V treťom sete to už vyzeralo ináč, začali sme tak, ako by to už malo vyzerať. Súperky sa s nami potrápili, ťahali sme sa bod po bode. Zhruba do 15 bodov to bol celkom pekný zápas, potom sme začali kaziť servis a najväčší problém bol opäť príjem a prihrávka. Víťazstvo v sete nám ušlo a nakoniec sme prehrali 25:19.
Druhý zápas sa niesol v kolísavom tempe, chvíľami boli pekné výmeny, chvíľami sme sa trápili.
Najväčším problémom bol opäť príjem a prihrávka. Prehrali sme 3:0 (-17, -8, -16).
Nakoľko máme omladené a neskúsené družstvo, veríme v ich perspektívu. Najväčším prekvapením a najväčší herný posun predviedla Paťa Gavurníková, ktorá si pozíciu blokárky s prehľadom uhrala.
Keď dievčatá viac na sebe popracujú, verím, že odveta proti Senici bude v našej réžii.