Do prvého zápasu sme nastúpili veľmi dobre, živo, bojovne a s odhodlaním vyhrať. To sa nám však podarilo len v prvom sete. Naše súperky po neúspechu zabrali a jednoduchou hrou nám už neumožnili vážne ohroziť ich víťazstvo. Aj napriek tomu, že v poslednom sete sme hrali vyrovnanú hru a neustále sa doťahovali.

V druhom zápase to opäť vyzeralo sľubne, prvý set bol vyrovnaný a bojovalo sa o každý bod, no druhý set sme síce dobre začali, ale nevydržalo nám to dlho. V treťom sete sa šťastie opäť otočilo a po miernom vypustení súpera a lepšej prihrávke sme zvíťazili. Nádeje o otočenie zápasu a vyzvanie súpera do tie-break-u však zlyhali opäť pri našich obrovských chybách.

Dnes sa nám hlavne nedarilo na poste nahrávačiek, aj keď náhry boli dobré s malými výpadkami, no nahrávačky vymysleli množstvo hlúpostí, ktoré nás stáli body. Veľmi málo nám v tomto zápase pomohlo libero, príjem bol strašný, čo opäť ovplyvnilo možnosť útoku. Súper útočil veľmi málo, väčšinou sme dievčatá odtlačili od siete a ony museli len prehadzovať loptu, na nás to však stačilo a pokazili sme aj sami. Pochváliť musím Timeu Adamčíkovú, väčšinou hráva v tejto kategórii libero, ale dnes sme ju dali na smeč. Na tomto poste sa jej celkom darilo. Je obetavá, bojovná a do ihriska priniesla život a radosť z hry. Aj keď nie je „ranárkou“, potiahla na servise, vybehala pole a pri útoku nekazila. Našimi najväčšími „bombardérkami“ sú na smeči „požičaná“ Monika Šišovská a na bloku Veronika Gajdošechová. Hra cez tieto dve hráčky nám zabezpečovala body, no poriadnych  náhier bolo málo, najmä u Moniky. Každá vysoko vystavená lopta skončila zväčša pod nohami súpera. Je pre našu škodu, že sme nedokázali prihrať loptu a využiť ich razantnosť. Na prihrávke dnes zlé z každej strany.

Miestami bola radosť pozerať a súboj bol vyrovnaný, no po oboch zápasoch sa tešili súperky. VKM Piešťany : MVK Frigolog Nové Mesto nad Váhom 3:1 (-21, 16, 13, 20); 3:1 (21, 14, -13, 17). Ďakujeme trénerke Ručkovej za ochotu v náhlej zmenu zápasu.

Najbližší dvojzápasové stretnutie prebehne 21.11.2015 u ťažkého súpera v Senici.