23.4.2016 si žiačky MVK Frigolog Nové Mesto nad Váhom zabezpečili postup na MSR žiačok. „Stačilo nám“ vyhrať oba zápasy proti súperovi VKM Piešťany. Vďaka výbornej hre sme tento cieľ zvládli a súperky zdolali 3:0 (19, 12, 15), 3:0 (16, 20, 14).

No súper nám cestu za postupom vôbec neuľahčoval a dokonca na zápas nastúpil omnoho lepšie ako my. Na začiatku prvého setu sme nevyzerali ako tím, ktorý túži postúpiť na majstrovstvá, naproti tomu žiačky z Piešťan nastúpili húževnato, dravo a s veľkou chuťou. Nedarilo sa nám spraviť príjem, lopte sme sa vyhýbali a nevedeli sme sa dostať do herného rytmu a vlastnej hry. Súper mal výborný servis a v poli veľkú bojovnosť. Neskôr sa však naše žiačky začali viac koncentrovať, používať nohy a prihrávka sa zlepšila. Od toho sa už odvíjal aj zvyšok hry, výborná náhra Denisky Martákovej zabezpečovala razantnú a tvrdú hru na sieti našich nekompromisných smečiarok Mati Melicherovej a Sarah Ondrejkovej. Tiež sa na sieti nenechali zahanbiť ani blokárky Janka Krajčovicová a najmä Monika Šišovská svojou rýchlou hrou. V treťom sete prvého zápasu sme na libere vyskúšali Terku Balušková, ktorá sa v poli celkom chytila. Vďaka dobrej hre v druhom zápase sa do ihriska dostali aj ostatné hráčky.

Keďže sme oba zápasy vyhrali, zabezpečili sme si v žiackej kategórii postup na majstrovstvá Slovenska. Ešte nás čakajú dva zápasy, ktoré nás už v postupe neohrozujú a tak opäť dostanú šancu mladšie dievčatá, ktoré môžu zabojovať a predviesť sa. Ďalšiu sobotu 30.4.2016 budeme doma hostiť žiačky z Levíc.