V klube MVK FRIGOLOG Nové Mesto nad Váhom sa po odchode dievčat z VK udiali veľké zmeny. Zásadným momentom sa pre náš klub stal moment, keď SVF (Slovenská volejbalová federácia) odobrila prestup dievčat do nášho klubu. Pôvodný klub sa napriek sporu na arbitrážnej komisii, dozornej rade a mimoriadnemu dovolaniu na dozornej rade SVF,  musel zmieriť s našim odchodom. Suma  10 000 Eur bola nadmieru štedrým odstupným.  Týmto by sme chceli poďakovať bývalému klubu VK za vysokú neprofesionalitu pri prestupe hráčok, vďaka ktorej mohli dievčatá prejsť bez väčších obštrukcií.  Ich klamlivé vyjadrenia na našu adresu a adresu SVF len zakrývajú ich neschopnosť naštudovať si prestupový poriadok SVF a hlavne dodržať termíny stanovené prestupovým poriadkom. Ďakujeme…

Hodnotenie dievčenskej zložky

  1. Športová príprava pre najmenších je určená pre kategóriu detí vo veku 6-9 rokov. Tento krúžok robíme v spolupráci s Centrom voľného času (CVČ) Odborárska  1374 Nové Mesto nad Váhom. Pravidelne ho navštevuje 18 detí. V budúcom roku plánujeme pre túto kategóriu spraviť Mestskú ligu v minivolejbale. Trénermi tohto oddelenia sú tr.Žáková a tr.Riecky. Tréningy prebiehajú na 4.ZŠ v utorok a piatok od 15.00-16.30
  2. Druhú skupinu vo veku 10-14 rokov tvoria dievčatá /25 volejbalistiek/združené u tr.Borsovej a tr.Marušica pri CVČ Nové Mesto nad Váhom. Zúčastňujú sa súťaže  MO Západ žiačky, v ktorej dosiahli tento rok výborné 3.miesto na MSR. Aj v budúcom roku plánujeme dievčatá prihlásiť do tejto súťaže. V príprave absolvovali aj množstvo turnajov či už v šestkovom volejbale alebo plážovom volejbale. Dobrá práca sa odzrkadlila na výbere do reprezentácie SR 2002-03. Výberov a následných zrazov sa zúčastnili: Gajdošechová Veronika, Podhradská Veronika, Pappová Zuzana, Taščicová Andrea. Je tu však veľa ďalších dievčat, ktoré určite už budúci rok budú pozvané na zrazy.
  3. Družstvo kadetiek a 1.ligy junioriek trénuje v 1 tréningovej skupine/16 dievčat-tr. Riecky, tr.Zavarský/. Dievčatá vekom žiačky si v súťažiach počínali nadmieru úspešne. V 1. lige junioriek sa nám podarilo udržať túto najkvalitnejšiu súťaž. Zohrali sme veľa výborných zápasov. Cení sa skalp Slávie UK, prehra 3:2 na Bilíkovej. S družstvami na rovnakej výkonnostnej úrovni sme zohrali výborné zápasy. Teší najmä derby zápas s VK N.Mesto n.V., kde sme hrali až 3 tie-breaky. Plná hala mohla vidieť, že naše oveľa mladšie dievčatá sa nezľakli oveľa starších dievčat. Vo férovom zápase sme sa podelili o víťazstvá a prehry.

V kadetskej kategórii sa nám podarilo postúpiť na MSR , kde sme skončili na 7.mieste. Pokračovaním spolupráce s trénerkou Tlstovičovou chceme v budúcom roku dosiahnuť ešte lepší výsledok.

Teší nás, že dievčatá nadviazali na reprezentantky Rešutíkovú, Richweissovú a Uváčikovú, ktoré sú výsledkom koncepčnej práce na ZŠ Odborárskej. Ich následovníčky Ondrejková, Melicherová a Martáková  sa pravidelne zúčastňujú zrazov reprezentačného výberu dievčat 2000-2001. Martáková naviac reprezentuje v plážovom volejbale.

Je to určite výsledkom koncepčnej práce a hľavne množstva medzinárodných turnajov: Ljubjana,SLO, Přerov,CZE, Leba,POL, Primorsko,BUL, Gyor,HUN, Viedeň,AUT….Okrem toho množstvo domácich turnajov. Nevynechávame ani plážový volejbal, kde sme absolvovali 6 kvalifikačných turnajov.

To všetko by malo v budúcnosti pomôcť dievčatám napredovať a uplatniť sa v „dospelom“ volejbale.