Žiačky a kadetky MVK Frigolog Nové Mesto nad Váhom zahájili prípravu na finálne turnaje o Majstra SR v žiačkach a kadetkách. Po náročnom programe sme tentoraz zvolili len 1 dňový prípravný zápas v Senici. Sparing nám robili mladé dievčatá VMS Senica, ktoré v nedávnej dobe hrali baráž o postup do extraligy žien. V nej síce nepostúpili, ale mladé družstvo má určite budúcnosť. Týmto sa chceme dievčatám a vedeniu SVM poďakovať za možnosť odohratia stretnutia. Dievčatá prišli v silnom zložení. My naopak bez zranenej Martákovej, chorej Kafkovej a  oslavujúcej Trebichavskej. Taščicová, Galániová a Krajčovicová hrali dnes za žiačky.

VMS Senica-MVK Frigolog Nové Mesto nad Váhom 3:1/22,15,15,-25/      a       2:1/-22, 24,6/

V prvom sete vypadalo, že budeme rovnocenným súperom, set sme prehrali až v koncovke 25:22. Ďalšie sety nám však pripomenuli naše slabiny. Prehra na 15 a 15 bodov bola výsledkom neemočnej hry, bez náznaku bojovnosti. Až v poslednom sete sme vyhrali 27:25. Ale to už niektoré dievčatá VMS oddychovali. Po dôraznejšom dohovore v šatni sa dievčatá zmobilizovali. V zápase na 2 vyhrané sety sme viedli 1:0/25:22/, následne sme nevyužili matchball. Prehra 26:24, ale ukázala aj naše svetlé stránky. V tie-breaku sme už zas ťahali za kratší koniec, keď sme rýchlo stratili iskru. Prehra 15:6 znamenala prehru 2:1.

Dievčatá majú nedeľu na oddych a čas porozmýšlať, či s predvedeným prejavom máme šancu uspieť. Príprava nám však ukázala črtajúcu sa základnú zostavu. Prekvapila Šprinclová, o ktorej vieme, že to v nej je, ale stále čakáme na výkon, aký predviedla dnes. Podobnou hrou si každá hráčka vypýta svoje miesto v zostave.