Tento víkend (26.-27.8.) začala oficiálna turnajová sezóna. Ako každý rok sme ju zahájili v Uherskom Hradišti a to už v nových dresoch. V sobotu sa konal turnaj kadetiek. Síce sme nešli v plnom zložení/repre zraz a iné/, ale aj tak sme hrali v dobrej zostave.
Turnaj bol rozdelený do 2 skupín po 5 teamov. Najlepšie 2 postupovali do finálovej štvorky. Ako to už obyčajne býva, hrali sme hneď 1.zápas s Prostějovom. Už klasicky po zlom začiatku sme prehrávali 9:0. Po učebnicovom obrate sme však vyhrávali ešte 19:18. V koncovke sme ako vždy spravili 4 naše vlastné chyby a to rozhodlo o našej prehre 25:21
V druhom zápase sme si poradili s Bílovcom 26:24 . V zápase , ktorý rozhodol o našom postupe nepostupe sme hrali s Lanškrounom. Zaslúžene sme ho prehrali 25:20.
V ďalšom priebehu sa naša hra lepšila a porazili sme Brno 27:25, v skupine o 5.-8.miesto Olomouc už 2:0 na sety a o 5.miesto Zlín 2:1. /19:25,9:25,8:15/ Ako vždy posledný zápas bol herne najlepší.

 

Výsledok nedramatizujeme, nastúpili sme z plnej kondičky. Určite sme mali na lepšie umiestnenie. Zaradili sme do zostavy však minuloročné žiačky a pre ne to bola veľká škola.
Zajtra pokračujeme turnajom žiačok.
V závere turnaja už väčšina hráčok podávala výkony, aké by sme radi videli aj počas sezóny. Ondrejková s Trebichavskou potvrdili význam “kempu” v UKF Nitra.
Výkonom zaujala hlavne Veronika Podhradská, členka širšieho reprezentačného výberu SR 2002/3. Týmto výkonom by si určite zaslúžila pozvánku na zraz tejto kategórie.