Tento víkend sa najstaršie dievčatá predstavia asi na najkvalitnejšom turnaji junioriek v EU. Mesto Přerov privíta 4.-6.9.2015 32 juniorských teamov. Na tento turnaj je až 8 náhradníkov. Teší nás, že po rokoch pod hlavičkou VK náš klub MVK hneď po jeho vzniku pozvali na tento turnaj. Nastúpime v najsilnejšom možnom zložení, doplnené o nahrávačku MKSO Trenčín Danku Florekovú. Nakoľko začali šarapatiť virózy, v jednaní je aj možná účasť Ferovej a Tatranskej z toho istého klubu. Naše družstvo posilní jediná vekom juniorka Barbora Ninačová, ktorej hosťovanie v našom teame je v štádiu vybavovania. Naše dievčatá budú na turnaji patriť určite k najmladším, nakoľko team je v prevažnej miere zložený zo žiačok a kadetiek. Preto aj ciele sú tomu pripôsobené. Systém turnaja nás zaradil do 4 člennej skupiny s KP Brno, Uherským Hradišťom a Přerovom „B“. V prípade , že skončíme v skupine do 2. miesta, budeme hrať o 1.-16.miesto, čo je našim minimálnym cieľom. V prípade horšieho umiestnenia sa nič nedeje, úroveň je vysoká a aj zápasy o 17.-32 miesto bývajú veľmi kvalitné.

Naše žiačky sme prihlásili na kvalitne obsadený turnaj do Pezinka 5.-6.9.2015. Z 15 účastníkov sa dievčatá posnažia o čo najlepšie umiestnenie. Nakoľko ide o dievčatá v prevažnej väčšine bez bohatšej volejbalovej praxe, cieľom je zdokonaľovať systém a vyhrávať hráčky do budúcich sezón. Aj v tomto družstve začala šarapatiť viróza, s čím však musíme počítať. Šancu preto dostanú aj niektoré veľmi perspektívne mladšie žiačky. Ide o dievčatá, ktoré sme odporučili na výber do reprezentácie SR ročníkov 2002-03 ( Gajdošechová, Podhradská, Pappová, Taščicová, Čierna, Adamčíková ). Herné skúsenosti v takýchto ťažkých turnajoch im určite pomôžu.

Pokračuejeme však aj na poli plážového volejbalu. Deniska Martáková zabojuje na MEVZA cupe v Slovinsku so svojou parťáčkou Ellou Erteltovou o miestenku na Majstrovstvá sveta. Ide o súťaž do 16 rokov. Naše dievčatá majú len 14, ale v príprave v Brne a Skalici ukázali perspektívu pobiť sa o miestenku na MS.

Všetkým dievčatám budeme držať palce.