Po chorobe sa do zápasového kolotoča opäť vrátila naša hlavná nahrávačka Zuzka Pappová a priniesla bojovnosť a silu do družstva. Prvý zápas bol emočný, dynamický, bojovný a veľmi vyrovnaný. V prvom sete sme sa dosť ťahali o každý bod, potom nám súper trochu odbehol, no nakoniec sa nám podarilo dotiahnuť, aj keď sa tešili žiačky Senice. Prvý set Senica : MVK 26:24. Naša bojovnosť a život na ihrisku neopadla. Znížili sme množstvo vlastných chýb, žiadna lopta nebola stratená a stále sme útočili. Poriadny útok sme mali síce len stredom cez Veroniku Gajdošechovú, no smečiarky nekazili a aj zle nahraté lopty riešili rozumne. Dôležité bolo zlepšenie hry v poli, obetavosť hráčok a chuť zvíťaziť, vďaka čomu sme zápas dotiahli do úspešného víťazstva a Senici sme ukradli bodíky. Senica:MVK 1:3 (24,-17,-19,-20).

Z prvého zápasu sme boli nabudení a nadšení zo zlepšenia hry a chuti hráčok. No ako to už v dievčenskom volejbale býva, zápas a radosť sa v druhom dejstve otočili. Celý druhý zápas sme veľmi chceli vyhrať, no nedarilo sa a všetko, na čo sme siahli sme pokazili. Odišiel nám príjem, pokazili sme veľa servisov a na súpera už nestačili ľahké smeče. Žiačky zo Senice zlepšili pole, udržali servis a lepšie útočili. Krásne sme zabojovali a ťažko otočili už takmer prehratý tretí set, ktorý sme zvíťazili, no do štvrtého sme zase nastúpili v strese a nedokázali odporovať tlaku súperiek. Senica:MVK 3:1 (17,13,-20,8).

Veľmi sklamalo podanie Veroniky Gajdošechovej, ktorá pri svojej sile a výške nepodáva stabilne a servis končí v spodnej páske siete. Potešil ma výkon Timei Adamčíkovej, bolo jej plné ihrisko, keď nepodbehne loptu, tak je u nás tiež najlepšou smečiarkou, no ešte nestabilnou. Do druhého zápasu nastúpila zle, ale tam sa nedarilo nikomu. Milo prekvapila Alžbetka Hrabovská, nedostáva veľa priestoru, smečuje z pod pásky, ale výkon bol slušný. Zuzka Pappová aj napriek zdravotnému výpadku je na ihrisku najlepšou hráčkou.

Body sme si spravodlivo a zaslúžene rozdelili, čo nás veľmi teší. V prvom zápase sme hrali vyrovnaný a bojovný volejbal, ktorý by sme chceli vidieť aj v ďalších zápasoch. Najbližšie nás čaká 28.11. náš posledný súper kategórie a to Levice „A“. Tešíme sa na vašu fanúšikovskú domácu podporu.

Borsová

Fotogaléria         Poradie /žiačky 1.trieda/