Naše dievčatá sa tento týždeň predstavili v súťažiach 1.liga juniorky a MO Západ kadetky. Pokojne môžeme tento týždeň nazvať ako jedným z najdôležitejších v boji o postupové miesta.

Juniorky vycestovali na pôdu UKF Nitra. Tá prekvapila v predchádzajúcich kolách skalpom Bilíkovej a UK Bratislava. V prvom zápase to bol veľmi vyrovnaný boj so štastnejším koncom pre domáce. Výhra 15:13 určite mrzela. O to viac sme potrebovali vyhrať 2.zápas. V tom sme našli zjavne viac motivácie vyhrať a po jednoznačnom priebehu sme vyhrali 3:0.

Teší veľa vecí. Konečne sme zahrali dobre aj 2. zápas. Chytajú sa nám nahrávačky. Po zaradení špecializovaných tréningov je vidieť zlepšenie. Herný prejav sa zlepšuje. Dievčatá ukazujú svoj potenciál. Taktiež prítomnosť reprezentantiek Čiernej a Podhradskej je viditeľná. V Nitre bolo určite načo pozerať. Veľká pochvala pre oba teamy.

V nedeľu sa naše kadetky, ktoré nastúpili v najsilnejšom zložení, stretli s najväčším konkurentom o 2. postupové miesto v súťaži. Doteraz sme na zápasy nastupovali v kombinovanej zostave. Viacero faktorov nás, ale donútilo zmeniť nominácie a rozhodli sme sa ísť do priamej konfrontácie s konkurentami na postup. V prvom zápase veľmi šikovné dievčatá zo Skalice nedali našim nič zadarmo. Treba priznať, že šťastie, ktoré nám v chýbalo v Nitre, sa tentoraz priklonilo na našu stranu. Výhra 3:1 síce vypadá jednoznačne, ale nebola ľahká. V druhom zápase opäť dievčatá zapli ešte na vyšší stupeň a tentoraz súperovi nedovolili skoro nič. Výhra 3:0 bola zaslúžená. Týmto víťazstvom sme sa opäť zaradili do štvorice teamov, ktoré si to rozdajú o 2. postupové miesto na MSR. Siliť nič nechceme, najviac nás zaujíma herný prejav. Dievčatá z teamu sú na 90% kadetkami aj budúcu sezónu. Svoju budúcnosť určite máme.