Ako prvý zápas sme hrali so žiačkami z VK Agel Prostějov A. V prvom sete boli súperky ešte viac ospalé ako my, a tak najmä vďaka tvrdému plachtenému servisu našej kapitánky, sme väčšinu zápasu viedli. No keď sa hráčky Prostějova začali sústrediť na servis, jednoznačne set otočili a zaslúžene vyhrali zápas. V druhom sete sme sa do hry nedostali hlavne preto, že sme nebojovali a nič nepredviedli. Bez prihrávky sa ťažko nahráva a smečuje a prehadzovaním lopty zadarmo sa nedá vyhrať. Zápas s konečným víťazom našej skupiny sme prehrali 0:2 (22:25 a 13:25).

Na druhý zápas sme zmenili zostavu. Keďže naša najlepšia nahrávačka Zuzka Pappová zo zdravotných dôvodov nemohla nastúpiť, tak sme na náhre vyskúšali Denisku Galániovú a post libera sme posilnili o Aďku Taščicovú. Naše mladšie liberko Nika Lhotská sa ešte na ihrisku trošku bojí a nemá zatiaľ dosť skúseností a odvahy, aby na seba prevzala zodpovednosť a bola na ihrisku tzv. vysávačom. Veríme, že vekom to príde a tiež bude ochotná nechať na ihrisku dušu. Aďa hráva libero u kadetiek a preto je jej výkon na tomto poste výrazne lepší a na ihrisku vie pomôcť.

S volejbalistkami Junior Brno sme hrali vyrovnaný zápas. Prvý set, aj vďaka obetavosti nášho libera, sme vyhrali 25:21. Druhý set sme opäť prestali bojovať, stále sme sa len ťahali a nič moc nepredviedli a tak sme prehrali 22:25. Veľa pokazených servisov a obetavosť len dvoch hráčok na ihrisku nás stála jeden bod.

Tretí zápas sme sa „hecli“ a konečne začali predvádzať aj volejbal a najmä radosť z hry. Proti žiačkam z VK Znojmo Přímětice sme krásne bojovali,  Aďa  vychytala a veľmi pomohla na ihrisku, konečne sme sa dostali k náhre a útoku. Hra sa zjednotila a vďaka tomu sme súperky porazili 2:0 (19:25, 18:25). Vďaka tejto výhre sme postúpili z druhého miesta do boja o 5.-8. miesto.

Do druhej skupiny sme nastúpili zase zle. Neviem prečo, ale zľakli sme sa a vôbec sme nebojovali. Naša nahrávačka Natálka namiesto seba, nechávala zodpovednosť na iných hráčkach a potom sme sa nedostali k útoku. Opäť zadarmo prehodené lopty, jediný jeden úspešný blok Veroniky Gajdošechovej. Jednoznačne a bez veľkej námahy Přerov vyhral  2:0 (25:13, 25:18).

V poslednom zápase o 7.-8.miesto sme začali bojovať až ku koncu druhého setu. Zo zlej prihrávky naše nahrávačky ešte horšie riešili náhru, odflákli sme útok, robili veľa vlastných chýb, najmä v obrannom postavení. Za stavu 18:23 sme sa chytili, ale nedokázali sme set už otočiť a tak prehrali 21:25. Zápas proti Opave sme prehrali 0:2 (25:19, 25:21) a skončili sme na 8.mieste.

Turnaj celkovo nehodnotíme až tak zle. Bol to prvý turnaj a prvýkrát v telocvični od júna. Pochválila by som Denisku Galániovú, ktorá sa skvelo popasovala so svojou rolou nahrávačky a perfektne zahrala aj v poli. Keď sa podarilo nahrať Janke Krajčovicovej, tak vedela zložiť, len tých náhier bolo málo. S Opavou sme poslali na ihrisko opäť Niku Lhotskú, ktorá sa snažila a pekne bojovala. Musíme zlepšiť komunikatívnosť a prevzatie zodpovednosti, ale 8.miesto (16 tímov) je pekný výsledok a tešíme sa na ďalší turnaj do Pezinku.