V Púchove sa v dňoch 21.-23.6.2017 koná Turnaj olympijských nádejí dievčat narodených v roku 2002 a mladších. Pár našich volejbalistiek si nenechalo ujsť príležitosť, aby videli hrať svoje kamarátky na medzinárodnej úrovni.

V stredu 21.6. hrali naše reprezentantky s Izraelom a s Fínskom. Na prvý zápas sme sa prišli pozrieť aj my. Prvý set prebiehal vyrovnane, až v koncovke sa rozhodlo o našom víťazstve na 21 bodov. Druhý zápas sme si udržiavali pomerne veľký náskok, ktorý vydržal až do koncovky a set sme jasne vyhrali 25:16. Tretí set bol opäť vyrovnaný, no naše reprezentantky mali viac šťastia a vyhrali aj tento set 25:23. Hra nebola na túto kategóriu zlá, ale zahraničné družstvá sú už na vyššej úrovni. Po našich babách hrali Fínky s Poľkami. Ich volejbal bol o niečo lepší. Nerobili toľko chýb, mali lepší servis, útok aj príjem. Fínsko vyhralo 3:1, ale obe strany ukázali, že vedia hrať volejbal. Vo štvrtok o 17:00 si naše reprezentantky zmerajú sily s Češkami. Dievčatám budeme fandiť aspoň z Bratislavy, z ďalšieho a posledného beachového turnaja pred MSR.