Dievčatá MVK Frigolog Nové Mesto nad Váhom sa 15.5.2016 zúčastnili turnaja mladších žiačok v Žiline. Niektoré z našich mladších žiačok doplnia káder žiačok na MSR v Žiline a tak bol turnaj aj previerkou ich schopností.

Počas turnaja sme zaznamenali množstvo našich chýb. Máme problém aj s ľahkým servom a nezvládneme prihrať zadarmo loptu presne na nahrávačku. Tieto zručnosti majú na následok priebeh hry. Keďže súperi neboli takí silní, s akými sa niektoré naše ml. žiačky stretli počas súťaže, bolo veľkým sklamaním nezvládnutie jednotlivých herných činností, čo kazilo priebeh herného systému a znižovalo kvalitu našej hry. Našou veľkou výhodou je rýchla hra stredom, ktorú by ste v iných družstvách mladších žiačok ťažko hľadali. No na tomto turnaji sme sa s ňou mohli pochváliť len v rozcvičke. Blokárky v priebehu hry nestíhali, alebo vôbec nešli na rýchlik, alebo kvôli zlej prihrávke sa nedal nahrať. Vynikli naše smečiarky, ktoré teda dostali 90% náhier. Stabilný výkon, ako v poli, tak na sieti predviedla Timea Adamčíková, ktorej bojovnosť a radosť z hry sa nedá prehliadnuť. Neskôr, po zobudení, sa chytila aj druhá smečiarka, Veronika Podhradská. Jej smeč je výborný, no v poli dlho trvá kým sa rozohrá. Dokonca aj pri obrane na sieti zaznamenáva úspech, je krásne vysoko s rukami na druhej strane. Smečiarky to však v priebehu turnaja tiež nemali najľahšie, pretože naša náhra bola veľmi zle nahraná a nestabilná. Nahrávačky sa nevedeli dostať do pohody, náhru si uľahčovali bágrom, nahrávali na útočku prednej smečiarke a na 4-6m zadnej na doskok. Veľké množstvo bodov sme zaznamenali z podania, ktorým tiež vynikáme ako družstvo mladších žiačok. No nie je dobré, keď v čase, kedy najlepšie hráčky majú servisom potiahnuť nepodajú… tým sme si prehrali tie-break vo finále a skončili nakoniec na 2.mieste.

V priebehu turnaja sme sa stretli s dvoma družstvami, ktoré sú v začiatkoch svojich volejbalových zručností, a to s KrupinouZŠ Martinskou Žilina. V zápasoch s týmito súpermi si zahrali aj naše najmladšie žiačky a to Laura MajerníkováKarolína Hruboňová, s ich výkonom som spokojná… síce majú ešte chaos na ihrisku a strach je badateľný, no bojovali a dokonca prispeli aj nejakými bodíkmi k našej výhre. Stav zápasov: MVK-Krupina 2:0 (9, 20), MVK-Martinská ZA 2:0 (13, 20).

Už lepšie a vyrovnanejšie zápasy sme odohrali s družstvami:

  1. VA Žilina – s týmito žiačkami sme sa stretli aj v základnej skupine, kde nás z dôvodu našich veľkých chýb na prihrávke, porazili o dva body VA-MVK 1:1 (46:44) a neskôr aj vo finále. Tam sme mali veľkú chuť zvíťaziť a tento minimálny rozdiel vylepšiť pre náš prospech, no tak moc sme chceli, až sa nám nedarilo. Brali sme si lopty, nevedeli sme sa dohodnúť a na záver, keď sme dotiahli v tie-breaku naše päťbodové manko na 11:11 sme za stavu 12:13 nepodali a set prehrali. No zápas to bol pekný, z množstvom emócii, povzbudzovania a hecovania, mali sme problém prekričať domácich fanúšikov. Bola som milo prekvapená, ako dievčatá na oboch stranách dokázali vo finále bojovať po celodennom vypätí. V zápase bolo množstvo pekných výmen na oboch stranách. Vo finále VA Žilina:MVK 2:1 (17, -21, 12).
  2. Uniza Žilina – s dievačatami sme sa stretli v zápase o postup do bojov o 1.-2.miesto alebo 3.-4.miesto. Zápas mal veľa pekných výmien, no najviac bodov sme dali z podanie, ktorým sme často doťahovali bodové straty. Bol to však ťažký a vyrovnaný boj, na konci ktorého sme sa tešili z víťazstva my MVK-Uniza Žilina 2:0 (25, 23).

Na turnaji sme nepredviedli v dostatočnej miere naše kvality, čo nás mrzí, no pozitívom je pekné 2.miesto a chuť na MSR a tiež možnosť zahrať si aj pre ostatné hráčky. Dievčatá treba pochváli za obrovskú bojovnosť vo finále po ťažkom dni a za pekné výmeny v ťažších zápasoch. Organizátorom ďakujeme za pozvanie, radi sa zúčastníme aj na ďalších turnajoch.

Borsová