Na úvod zhodnotenia nášho vystúpenia chceme poďakovať usporiadateľom turnaja Wiežica Stežyca za pozvanie. Veľmi si vážime Vaše pozvanie. Cítili sme sa v Kašuboch veľmi dobre!
Troyan cup je pozývací turnaj. Z Poľska sa turnaja zúčastnili popredné teamy v kadetskej a juniorskej kategórie.
Poznaň a Rumia skončili v minulom roku na Majstrovstvách Poľska na 5.resp. 6. mieste. Domáca Wiežica vyhrala v tomto roku 6 medzinárodných turnajov. V Miláne skončili na 2.mieste.  Gedania Gnansk a Orzel Elblag tiež patria k popredným poľským volejbalovým teamom.
Ceníme si, že naše kontakty sú v danom regióne na takejto úrovni. Turnaj, ktorý sa organizuje v júli zmenili hlavne pre nás na september. ĎAKUJEME!
Priebeh turnaja:
V skupine sme sa stretli s Poznaňou. Už z rozcvičky išiel zo súpera rešpekt. Samotný zápas bol našim veľkým trápením so šťastným koncom. Výhra 2:1/23,-20,11/ potešila, ale výkon bol zlý.
Čakali sme ako sa po dlhej ceste a malej aklimatizácii zobudíme v zápase s domácimi. Tu sme v prvom sete dostali riadnu školu volejbalu bez chýb. Prehra 25:10 bola ešte mierna. V druhom sete sme zabrali , ale stačilo to len na prehru 2:0/10,19/. Celkový prejav bol veľmi zlý.
Jedna prehra však nič neriešila. Nastupovali sme do zápasu proti Elblagu “B” so šancou bojovať o postup do semifinále.
Bohužiaľ šanca rýchlo spľaskla. Po prehre 2:0/23,20/ sme išli bojovať o konečné 5.miesto. Tešila aspoň zlepšená hra.
O 5.miesto sme sa stretli s Rumiou. Teamom, ktorý skončil v minulom roku na 6.mieste na Majstrovstvách Poľska.
Výhra 2:1 /20,-20,11/ znamenala 5.miesto.
Pred turnajom by sme toto um iestnenie brali, po turnaji trošku mrzí, že sme určite mali naviac. Turnaj vyhrala domáca Wiežica, náš súper zo skupiny. Na 2.mieste skončil Elblag “A” a 3. Elblag “B”/náš premožiteľ zo skupiny/. Na 4.mieste Gedania Gdaňsk, 5.MVK Frigolog Nové Mesto, 6.Rumia, 7.Poznaň a 8. Wiežica “B”
Turnaj nám ukázal, že dokážeme hrať s družstvami z poprednej volejbalovbej európskej krajiny. Oveľa viditeľnejšie sa však ukázali naše nedostatky.
Na záver tunaja vyhodnotili Katrin Trebichavskú ako najlepšiu hráčku nášho teamu.
Aj tu vidieť, že máme potenciál , ktorý môže v budúcnosti niečo dokázať. Úlohou teamu je však minimalizácia vlastných chýb. Určite na nej zapracujeme.