Žiačky MVK Frigolog vycestovali na svoj 1. prípravný turnaj do Uherského Hradišťa. Ako obyčajne sme sa stretli s výbornou konkurenciou českých a moravských teamov.
V základnej skupine sme mali domáce “A”čko, Prostějov “B” a Junior Brno.
V prvom zápase sme prekvapili domáce aj seba a remizovali sme 1:1. Aj keď náš tím bol zložený zo 4 vyhratých hráčiek, ostatné dievčatá boli nové … mladšie, alebo dievčatá ktoré prestúpili z bývalého VK. Na naše prekvapenie sme súpera pritlačili a zaslúžene vyhrali 1. set. V druhom, aj s drobnými obmenam,i sme jasne prehrali. S Prostějovom “B” to ani z ďaleka nebola prechádzka. Prostějov je v našom regióne známy kvalitnou prácou a účasťou žien v Lige majstrov. Zápas sme vyhrali, ale potrápili sme sa.

V poslednom zápase nám podľa tabuľky stačila remíza, aby sme postúpili do skupiny o 1.-8.miesto. Nakoniec sme 1.set vyhrali, v druhom sme s drobnými obmenami v zostave prehrali 25:24. Na naše prekvapenie niekto zmenil na výsledkovej listine výsledok zápasu našich súperov. Stalo sa to čo sme nemohli vedieť ani predpokladať. 3 tímy mali 4 body. Náš tím mal smolu, bol na 3.mieste a tým pádom spadol do skupiny o 9.-16.miesto. Mrzí nás to veľmi, lebo s hrou, čo sme predvádzali sme mali na viac. Nechápeme, ako sa zmenil výsledok, ale čo už, usporiadateľ má právo na akúkoľvek zmenu…. či ?

Môžeme povedať, že v dolnej skupine sme hrali opäť ťažké zápasy. Vytrápili sme sa s Piešťanmi 2:1 výhra….porazili sme Prostějov “A” a dosť jasne 2:0 !!!!! a o 9.miesto silný Bílovec 2:0.
Sumár akcie…neprehrali sme , …2 x sme remizovali, 4x vyhrali a skončili na 9.mieste. Teší len fakt, že žiadny súper nebol slabý a my sme obstáli!

Hrali sme neskutočne pekný žiacky volejbal, mladé a nové hráčky sa rýchlo začlenili.

Chcel by som  pochváliť celý team. Dnes, ale musíme osobitne pochváliť vynikajúcu Kajku Majerníkovú. Mladučké dievčatko /r.2005/ a na libere zahrala ako skúsená harcovníčka. Taktiež Paťa Černá ukázala neskutočný potenciál.

Nerobím to často, ale za dnešný predvedený výkon dievčatá Vám patrí veľká pochvala…len tak ďalej!

Peter Riecky