V 1.roku existencie MVK Frigolog Nové Mesto nad Váhom sme splnili všetky stanovené ciele , pričom máme za sebou 2 z 3 súťaží.

Tento víkend ukončili svoje súťaže juniorky v najvyššej 1.lige a kadetky v Oblasti MO Západ kadetky. Žiačky musia odohrať ešte 2 kolá svojej súťaže.

Veľmi nás teší,že už v 1.roku existencie nášho klubu sa naše volejbalistky prebojovali na MSR žiačok a MSR kadetiek. Pre tak mladý klub, akým ten náš je, je to určite veľký úspech. Už len medailové umiestnenie na MSR môže tieto úspechy pridupľovať.

Vystúpenie v 1.ligejunioriek dalo našim mladým dievčatám veľmi veľa. Určite sme s najmladším vekovým priemerom dosiahli výborné 7.miesto, čo znamená naplnenie cieľa, udržanie druhej najkvalitnejšej dievčenskej súťaže. Dievčatá nazberali cenné skúsenosti, dúfame , že v nasledujúcej sezóne umiestnenie vylepšíme.

Včerajším víťazstvom v kadetkách nad 1.VK Púchov sme len potvrdili postup spred týždňa. V tejto kategórii štartujú len 2 dievčatá, ktoré nebudú budúci rok vekom kadetky. Ostatné majú veľkú šancu aj v nasledujúcej sezóne. Skromným cieľom je prebojovať sa tento rok do semifinále MSR. Dievčatá nato majú, súperi sú, ale veľmi kvalitní. Účastníci MSR kadetiek : Žiar nad Hronom/usporiadateľ/, VA Žilina, MVK Snina, VK Spišská Nová Ves, ŠŠK Gymnázium Bilíkova Bratislava, Slávia UK Bratislava, MVK Frigolog Nové Mesto nad Váhom.

Vo včerajšom kole súťaže žiačok zaznamenali volejbalistky MVK Frigolog cenné víťazstvo na pôde VKM Piešťany, čím si 2 kolá pred koncom súťaže zabezpečili postup na záverečný turnaj MSR. V kádri sú 3 dievčatá, členky širšieho kádra reprezentácie 2000-01. Preto iný ako medailový cieľ si dávať nemôžeme. Obhajujeme 4.miesto z minulého roka. Netreba však zabúdať, že všetky družstvá prídu na MSR s cieľom pobiť sa o medailu. Preto iba 100% výkon nám môže vytúženú medailu zabezpečiť. Dievčatá budú musieť siahnuť na dno svojich síl. Účastníci MSR: VA Žilina/usporiadateľ/, VK Kúpele Brusno, MVK Snina, ŠK Komenského Svidník, ŠŠK Gymnázium Bilíkova Bratislava, Slávia UK Bratislava, MVK Frigolog Nové Mesto nad Váhom.

Prajeme našim volejbalistkám, aby za úspešnou sezónou spravili tú najlepšiu, medailovú bodku!