Naše dievčatá sa predstavili dnes v 2 kategóriách. Juniorky vycestovali na pôdu UK Bratislava. Žiačky hrali doma so Skalicou, ktorá je lídrom súťaže.

Zápas v Bratislave mal byť priamym zápasom o 5. postupové miesto na juniorské MSR. UK konečne postavila kompletný mančaft aj s dievčatami z Extraligy. My sme túto výzvu prijali a nechceli sme byť len do počtu.
Všetko však zmarila chorobnosť. V noci nám ochoreli kľúčové hráčky a bolo po nádejách. Treba však uznať, že “7 statočných” prvý zápas odbojovalo a hanbu rozhodne neurobilo.
V druhom zápase sme viedli 10:2, aby sme šnúrou 0:18 súperovi set odovzdali. Ani šnúra 10:5 nám už set nezachránila. Dievčatá sa po tomto sete položili a na ihrisku už kraľovalo iba 1 družstvo. Za bojovnosť a 4 setovú neodovzdanosť palec hore.
Prehra 2 x 3:0 nás definitívne vyradila z MSR, čo mrzí, ale ukazuje čo treba zlepšiť a zmeniť.
Žiačky nemali so Skalicou veľkú šancu. Ich výkon v prvom zápase bol však veľmi dobrý. Škoda, že naň nenadviazali aj v 2. zápase.
Aj tu však šarapatila chorobnosť, na ktorú sa nevyhovárame. Šancu dostali aj dievčatá z lavičky.

 

Už len treba dúfať, že v zajtrajšom zápase kadetiek v Leviciach aspoň nastúpime. Zdá sa nám nefér zápasy skrečovať, ideme do nich aj za cenu, že nebudeme súperovi “dôstojným” protivníkom. Dnešok ukázal, že aj boj Dávida s Goliášom nie je vždy bojom márnym.