Mladšie žiačky MVK Frigolog Nové Mesto nad Váhom obsadili na tomto turnaji krásne 2. miesto, o ktoré museli tvrdo bojovať.

Prvý zápas sme odohrali so žiačkami z Piešťan. Zápas sme síce vyhrali, no na ihrisku bolo strašne mŕtvo. Nevedeli sme sa dostať do hernej pohody a získať chuť do hry. Priebeh zápasu bol pre náš prospech a súperky sme zdolali 2:0 (15, 11).

Ďalší zápas sme nastúpili proti Trenčínu. V prvom sete sme viedli vysoko, no súperkám sa začalo dariť a my sme hru úplne vypustili a tak sme ho aj prehrali 25:27. Bola to jednoznačne naša chyba, keďže sme všetko kazili a nič sa nám nedarilo. Pokazili sme veľa podaní a nevedeli sme sa presadiť smečiarsky. Druhý zápas by som zhodnotila, že sme utrpeli výhru. Zápas sme síce vyhrali, ale výrazy tváre našich dievčat tvrdili opak. Stále nám chýbal herný náboj a radosť z volejbalu. Tie-break sme si už nenechali ujsť a súperkám sme nedali veľké šance. MVK: MKSO Trenčín 2:1 (25, 16, 7).

Do ďalšieho zápasu sme nastúpili proti Skalici, kde sme postavili aj dievčatá z lavičky. Laura Majerníková a tiež Kaja Hruboňová zažili svoj prvý turnaj a vyskúšali si aj hru v ihrisku. Ich posty ešte nie sú úplne jasné, zatiaľ sa ešte rysujú. Barborka Štefánková sa na ihrisku ujala. Na sieti to zatiaľ nie je dobré, ale v ihrisku sa nám veľmi páčila. Svoje si vychytala, kričala si a aj podanie jej celkom išlo. Tešíme sa z ďalších perspektívnych a šikovných hráčok. Skalica na prvý set tiež postavila lavičku a bolo vidieť, že dievčatá sa so šesťkovým volejbalom ešte len zoznamujú a tak sme prvý set vyhrali hladko. Druhý set bol už zaujímavý a dramatický. O víťazovi sa rozhodlo až na konci. No s rastúcou chuťou vyhrať rástla aj výkonnosť niektorých hráčok a tak sme zápas vyhrali 2:0 (8, 25).

Posledný zápas bol takým finále turnaja. Proti nám nastúpili domáce žiačky. Zápas mal už vyššiu úroveň. Súperky pekne blokovali a aj smeče mali svoj smer. My sme zväčša lopty prehadzovali, pretože sme nedokázali poriadne prihrať. Nahrávačky boli už zjavne tiež unavené a náhry lietali. Nestáli sme dobre na obrane v poli a nevedeli sme sa vôbec presadiť útočne. Dievčatá zo Senice hrali krásny bojovný volejbal a zaslúžene vyhrali 2:0. MVK : Senica 0:2 (16, 17).

Na turnaji sa mi veľmi páčila Kika Čierna, ktorá má ešte problémy s koordináciou rúk na bloku, ale inak bojuje o loptu, zlepšuje sa na útoku aj podaní. Barborka Štefánková a Timea Adamčíková, ktoré hrali pekne v poli, kričali si, bojovali. Smečiarsky to bolo slabé, ale nie najhoršie. Nika Lhotská sa na poste libera chytá, trošku problémy s postavením v poli, ale na ľahké lopty si pekne kričí a ide do nich. Na konci turnaja už bolo vidieť únavu, ktorá je dôsledkom jej absencií na tréningoch. Keď na sebe začne konečne bez zbytočných výhovoriek makať, tak s ňou na tomto poste počítame.

Najbližší turnaj mladších žiačok sa koná 8.11.2015 v Piešťanoch.