Naše dievčatá sa ako každoročne zúčastnili turnaja v Přerove. Môžeme povedať, že spolu s turnajom v Belehrade ide o najväčší a určite účasťou aj najkvalitnejší turnaj. V priebehu 3 dní sme odohrali 10 zápasov 21 setov. Po minuloročnom 15.miestesme sa umiestnili na 12.mieste, čo je najlepšie umiestnenie tejto partie v Přerove. Chvíľku to vypadalo aj na lepšie umiestnenie, ale záver turnaja nás zaradil tam, kde momentálne patríme.
PRIEBEH ZÁPASOV
Základná skupina:
1.zápas MVK Frigolog – České Budějovice “B” 2:0(23,13)
Zápas plný nepresností, nervozity a hlavne hľadania sa. Po kondičke vidíme loptu len na turnajoch, preto sme neboli týmto začiatkom moc prekvapení. Tešila výhra.
 
2.zápas: Prehra s Ljubljanou, SLO 0:2(-10,-18). Rešpekt. Inak sa to ani napísať nedá. Rešpekt zo súpera, ktorý skončil minulý rok na 2. mieste a tento rok v prvej 8-ke, bol cítiť od začiatku. Ako tak sa na našu hru dalo pozerať len v strednej časti 2.setu. Tu sme pochopili, že na tejto úrovni sa už “necapká.
 
3.zápas o postup do hornej časti pavúka. Výhra nad Zlínom 2:0(22,13). Zlín budil rešpekt. Hrali sme s ich kadetkami pred týždňom v HradištiJasne sme vyhrali, ale tu boli juniorky a veľmi disponované. Potrápili aj Ľjubljanu,  preto sme čakali ťažký boj. V prvom sete sa to aj potvrdilo. Druhý nám vyhrala 11 bodovou šňúrou zo servisu Ondrejková. Tešila zlepšená hra a postup hore.
 
Semifinálová skupina:
1.zápas: Výhra nad Žižkovom Praha 2:0(19,20). Výborná hra, ktorá pokračovala aj v ďalších zápasoch, dievčatá si zápasy užívali.
 
2.zápas v semi skupine
Přerov”A”-MVK Frigolog 2:1(-20,18,12) SUPER zápas. Jeden z ašpirantov na finále. V prvom sete a do stavu 18:18 v druhom sete, sme favorita riadne zatlačili. Tu už, ale začalo fungovať naše podvedomie. Set sme si dohrali našimi chybami. Tie-break vypadal dlho na jasnú vec pre domáce. Nakoniec sme dorovnali na 11:11…a opäť dohrali samé. Prehra však nemrzela, ukázali sme krásny volejbal.
 
3.zápas semi. Výhra nad domácim “B” 2:0/20,14/. Určite to nebol ľahký zápas, ale v eufórii sme hrali krásne a efektívne.
 
4.zápas. Ostrava “A” Súper, ktorý dovtedy neprehral, mali sme mu čo vracať z min. roka kedy nás riadne rozbil. Vrátili sme im to aj s úrokmi a výhrou 2:0 sme zrazu začali miešať postupovú matematiku. Nasledoval zápas s prežskými Střešovicami. Tu už dievčatá vypli a prehrou 2:0 sme razom zahatali naše šance na postup do prvej 4-ky.
V poslednom zápase sme nastúpili proti neskoršiemu finalistovi Bilíkovej Bratislava. Prehra 2:0/20,22/ mrzí, lebo Bílička hrala s “B” zostavou a hlavne sme v 2.sete viedli 22:19. Výhra by nás posunula do bojov o 5.-8.miesto, čo by bolo super.
 
Boje o 9.-12.miesto
Začiatok proti veľmi šikovnému Libercu bol úplne špatný. Prehra na 17 bodov bola zaslúžená, súper bol lepší vo všetkom. Keď sme v druhom sete viedli 21:14, videli sme sa už v tie-breaku. To by však nebolo naše družstvo. Dokázalo, čo už nie raz…prehrať aj vyhraté. V boji o 11.miesto s Frýdkom.Místkom sme dali šancu lavičke, turnaj sme len dohrávali. Prehra 2:0 znamenala 12.miesto. Síce pekné umiestnenie, ale sklamala hra v druhej polke turnaja.
Víťazkami turnaja sa stali volejbalistky COP Nitra, na 2.mieste skončili dievčatá z Bilíkovej BA (s oboma sa budeme stretávať v 1.lige junioriek) a na 3.mieste skončil OLYMP Praha.
 
Hráčkam sme zhodnotili ich výkony. Najlepšou hráčkou nášho teamu bola nahrávačka Ondrejková a hlavne mladučká Podhradská, ktorá nezvládla len záver turnaja, čo jej pre jej vek nemôžeme zazlievať. Výborný výkon na smeči predviedla aj Trebichavská, ale to bolo asi všetko…
Musíme ďalej pracovať na hlavách. Turnaj nám ukázal v čom dlhodobo zaostávame…v poli. Našli sme liberá, ktoré až na malé chyby ukázali, že sa dá na ne spoľahnúť.
Musíme len dúfať, že to príde vekom…lebo opakovanie stále tých istých chýb už nikoho nebaví.
 
Na záver treba podotknúť , že nám chýbali Gajdošechová s Čiernou. Čierna sa zúčastnila tohto turnaja v reprezentačnom teame SVK, pod hlavičkou COP NItra”B”…. čo sme síce nepochopili, ale rešpektujeme to. Skôr mrzí fakt , že hrala málo. U nás by sme ju vyťažili oveľa viac. Je len na trénerovi , či v budúcnosti neuprednostníme štart za materský oddiel, kde sa vyhrá bude oveľa platnejšou hráčkou v repre výbere!
 
O týždeň pokračujeme turnajov žiačok v Senici a turnajom junioriek v Leviciach. Nechajme sa prekvapiť, čo nás čaká tentoraz. Dúfajme, že niečo lepšie ako v Přerove.