V sobotu sa odohralo novomestské derby starších žiačok, v ktorom sa stretli nášho klubu a klubu VK NMnV.

Do zápasu sme nastupovali v dobrej nálade a s chuťou vyhrať, čo sa nám aj podarilo. V 1.zápase boli prvé dva sety v našej réžií a vyhrali sme ich na 16 a 21 bodov. V treťom sete sme prestali hrať, prišiel problém s príjmom a podaním, prestali sme na ihrisku žiť a to sa odzrkadlilo prehrou na 13 bodov. Do štvrtého setu sme sa opäť dokázali naštartovať a začali sme hrať ako na začiatku zápasu a vyhrali sme ho na 21 bodov.
1.zápas: výhra 3:1

Po krátkom oddychu prišiel 2.zápas. Už pri rozcvičke bolo vidieť odhodlanie a chuť zvíťaziť. Herný prejav bol oveľa lepší a zodpovednejší ako v 1.zápase, sústredili sme sa na hru a vyhrali sme 3:0.

V porovnaní s prvým zápasom v súťaži, ktorý sme odohrali so Senicou minulý týždeň, nastal veľký posun. V systéme hry sme sa začali lepšie orientovať, viac si na ihrisku veríme a snáď najdôležitejšie je, že na ihrisku bolo vidieť a počuť silný a perspektívny team. Atmosféra bola na ihrisku i mimo ihriska perfektná. O dobrú atmosféru sa okrem našich hráčok postarali aj naši fanúšikovia, ktorým ďakujeme za podporu.

Ešte sa vyskytujú nejaké nedostatky, ktoré pravidelným trénovaním a zodpovedným prístupom dievčat budeme odstraňovať. Pred sebou máme ešte celú sezónu.Verím, že dievčatá svojím prístupom herným i kolektívnym, aký predviedli v sobotu, dokážu toho oveľa viac.

Dievčatám držíme palce do ďalších zápasov.

Jana Slávková

FOTO