V sobotu 20.10. nastúpili staršie žiačky na 3. zápas v súťaži proti Piešťanom. Už pri nástupe na zápas som mala pocit, že nie sme nastavené zabojovať o výhru.
Dievčatám chýbala chuť, bojovnosť a radosť z hry. Opäť bol najväčší problém príjem, čo sa odzrkadlilo aj hneď v prvom sete, kedy nás súper upodával a prehrali sme na 6 bodov.
Okrem príjmu bol kameňom úrazu aj servis, nesústredili sme sa na hru, nedokázali sme spracovať loptu, prihrávky nám lietali.
Ani v 2. a 3. sete sme sa nedokázali vyhecovať a prehrali sme ich na 15 a 12 bodov.
Prvý zápas sme prehrali 0:3.

Druhý zápas sa niesol v podobnom duchu.
Hoci v prvom sete sme zo začiatku držali tempo so súperom, len škoda, že sme to vydržali len do 7 bodov. Potom sme opäť začali kaziť servis, príjem a prehrali sme ho na 17 bodov.
2. a 3. set mali rovnaký priebeh ako v prvom zápase a prehralli sme ich na 6 a 18 bodov. Druhý zápas prehra 0:3.

Nemrzí ma ani tak prehra, nakoľko máme omladené družstvo, ale mrzí ma postoj ku hre, chýbala chuť bojovať a žiť na ihrisku. Zápas sme jednoducho odovzdali súperovi. Dúfam, že dievčatá to aspoň trocha mrzí a na ďalšie zápasy nastúpime s chuťou, bojovnosťou a s presvedčením, že netrénujeme zbytočne.