Začiatkom septembra sa predstavitelia nášho klubu dohodli na farmárskej spolupráci s popredným teamom Extraligy žien – UKF Nitra. Týmto spojením chceme dať možnosť najtalentovanejším dievčatám nášho klubu, vyskúšať si najvyššiu volejbalovú súťaž SR – Extraligu žien. Farmársku zmluvu sme podpísali na 1 rok. 
Výber UKF nebol náhodný. V minulosti sme už vyskúšali farmu s týmto teamom a jej výsledkom je úspešné niekoľkoročné pôsobenie Veroniky Richweissovej v najvyššej súťaži. Dnes môžeme povedať, že aj vďaka jej pomoci a pomoci starších dievčat  UKF naberajú naše dievčatá veľmi cenné skúsenosti.
Na turnaji v Pezinku sme boli pozrieť ako sa im darí. Ako by to osud chcel, hrali sme zrovna s našim mestským rivalom z NMnV. Zápas bol vcelku vyrovnaný skončil, 3:0 pre Nitru. Obe družstvá sa zlaďujú pred začiatkom súťaže. Predsa len volejbalovejšia Nitra zvíťazila a nás teší , že v jednom momente boli na ihrisku až 4 naše dievčatá.
UKF čaká na ešte na posily, jej sila ešte vzrastie. My sa tešíme, že to bude aj s našou “malinkou” podporou … nielen na ihrisku, ale aj v hľadisku.