Kadetky MVK Frigolog Nové Mesto nad Váhom absolvovali premiéru na MSR. Hodnotenie začneme jediným negatívom turnaja pre nás. Umiestnenie na 7.mieste je určite sklamaním. Reálne sme mali na umiestnenie v 1. štvorke. Dobrý los nám túto možnosť dal. Nevyužili sme ju. Dokonca po 2 prehrách nám stačilo poraziť Spišskú Novú Ves a cieľ by sme splnili. Niekedy zamrzel aj výkon rozhodcov, ale kto nepískal ani netuší, aké je to ťažké….Tak páni a slečna rozhodcovia…aj vy sa máte ešte čo učiť, ale nebolo to až také zlé! P.S. Doteraz nechápeme prečo nebol technický time-out pri 12 bodoch….

Pozitív tohto turnaja je však oveľa viac.

1.Veľmi kvalitný HERNÝ PREJAV družstva s formujúcimi sa osobnosťami. Turnaj naznačil, kde sú naše možnosti. Všetky hráčky skáču servis, vieme hrať rýchlo cez blokárky, tvrdý útok z doskokov. Určite sme zanechali výborný dojem, čo hodnotili mnohí diváci a odborníci. Toto družstvo je mladé a bude ešte napredovať. Osobnostne sa nám chytili viaceré hráčky. Keď si začnú viac veriť, bude to TEAM nadupaný osobnosťami. Viac treba popracovať na osobnostných vlastnostiach líderiek. Dobrá hráčka musí byť pre spoluhráčky osobnosťou na ihrisku aj mimo neho.

2.VYROVNANÝ TURNAJ. Každý súper na MSR mal vysokú kvalitu, každý zápas bol vyrovnaný. Stav 37:35 je v ženskom volejbale málo vídaný. Zápasy s plnou halou ľudí, bubny, atmosféra a adrenalín sú najlepšia škola. Žiadny turnaj ani zahraničný toto nevynahradí. Preto je našim cieľom postúpiť  vždy na MSR . V žiackej kategórii túto školu o týždeň zažije 5 mladších dievčat.

3.ANGAŽOVANIE trénerky Tlstovičovej. Neskutočný moment vidieť dievčatá, ako nasávajú informácie, ako sa každým pokynom ich herná kvalita posúva ďalej. Snáď len dôslednejšie realizovanie pokynov zo strán hráčok. Za 3 dni zanechala Zuzka u našich dievčat výraznú stopu.

4.RODIČIA. Fantastická atmosféra s množstvom rodičov, tlieskanie po každom aj prehratom zápase, podpora v ťažkých momentoch…to všetko dáva dievčatám zmysel robiť šport ďalej. Rodičia, jedno veľké ĎAKUJEME!!! Boli ste viac ako úžasní. S Vašou podporou to dievčatá zvládnu oveľa ľahšie.

5.ORGANIZÁCIA. Ďalšie ďakujeme organizátorom, všetko bolo super. Cítili sme sa v Žiari naozaj výborne. Radi prídeme znova.

Výsledky:

MVK Frigolog Nové Mesto nad Váhom – Volleyball Academy Žilina       2:3/-24,-20,24,8,-14/

Zápas, v ktorom sme si premiéru na MSR užili úplne naplno. Prehrávali sme 2:0, v 3.sete 24:21. Jediná vyhratá koncovka nám ukázala, že hrať vieme. Ďalší set bol exhibícia až do stavu 8:3 v tiebreaku. Prišli 3 hlúpe chyby. Stále sme však viedli 10:6. Nakoniec to nestačilo. Mali sme matchbalovú loptu. Z hľadiska postupovej matematiky bola aj pehra 3:2 pre nás víťazstvom.

ŠŠK Gymnázium Bílikova Bratislava “A” – MVK Frigolog Nové Mesto nad Váhom         3:0/18,18,21/

Zápas s neskoršími Majsterkami SR ukázal, že sme na dobrej ceste. Až do polky setov sme hrali viac ako vyrovnanú partiu. Potom, ale oveľa skúsenejšie hráčky Bílikovej s rutinou sety dohrali. Každopádne nedostali nič zadarmo.

MVK Frigolog Nové Mesto nad Váhom – VK Spišská Nová Ves          0:3/-25,-18,-26/

Zápas, ktorý mal rozhodnúť o všetkom bol okrem 2.setu vyrovnaný. Ak by sme 1.set dohrali, myslím, že zápas by mal ešte dramatickejší charakter. Sklamanie však bolo veľké. Ale náš súper hral naozaj dobre.

MVK Snina – MVK Frigolog Nové Mesto nad Váhom                   3:0/35,16,19/

Opäť asi o priebehu rozhodol 1.set. Už sme oslavovali víťazstvo, ale rozhodca vytiahol nepochopiteľný verdikt. To naštartovalo dievčatá z oboch strán o set majstrovstiev. Jeho výsledok je málo vídaný. 1.set sme prehrali na 35 bodov. Ako obyčajne, koncovka nám ušla.

Zápas o 7.miesto MŠK Žiar nad Hronom – MVK Frigolog Nové Mesto n.V.                             1:3/-24,24,-13,-23/

Aj v zápase o 7.miesto sme mali o čo hrať. Nastavili sme si latku umiestnení na čísle 7. Cieľom každých ďalších majstrovstiev bude túto latku prekonať. Hneď o týždeň majú túto možnosť žiačky na MSR v Žiline.