Naše dievčatá v zostave: Rešutíková, Ondreičková, Šimovcová, Ninačová, Svitačová, Fraňová, Benková, Králiková, Nožinová, Kotlárová, Pavlusová a tréneri: Riecky, Marušic a Rešutík sa museli 2 týždne před M-SR vysporiadať so stratou prvej blokárky Jamborovej, ktorá sa zranila. Narýchlo sme museli do koncepcie zahrnúť novú blokárku . Výber Svitačovej sa v záverečných bojoch ukázal ako najsprávnejšie riešenie. Dievčatá, ktoré boli neustále povzbudzované neúnavným FAN clubom, odohrali nasledovné zápasy:

Piatok 18.5.2012

Banská Bystrica – VK Nové Mesto nad Váhom

Nové Mesto – Banská Bystrica  12,00  A  3:0   /15, 11, 7/

Pred turnajom sa počítalo , že tento zápas bude kľúčovým z hľadiska postupu, nakoľko družstvo Banskej Bystrice vyhralo oblasť Stred, ktorá je považovaná za najsilnejšiu. Na naše šťastie si dievčatá z Banskej Bystrice vybrali nováčikovskú daň a nekládli nám žiadny odpor.

VK Nové Mesto nad Váhom – Slávia UK Bratislava

Slávia UK Ba – Nové Mesto 18,00 A  2 : 3     /-10, 18, -18, 17, -12/

Súboj s hlavným favoritom mohol veľa prehovoriť do postupových šancí. Naše dievčatá predviedli vynikajúci výkon , ktorý vrcholil v tie-breaku, kedy sme sa za stavu 10:4 videli víťazmi! Ešte stav 14:8 napovedal, že výhra je naša. Pocit z možného víťazstva nad súperom zvučného mena však spravil zo zápasu drámu. Zápas nakoniec ukončila Lucka Šimovcová, keď zobrala na seba bremeno zodpovednosti a rozhodla! Radosť po zápase bola neskutočná. Predchádzajúce výsledky nám dali jasný cieľ. Ak chceme postúpiť, musíme poraziť aj Stropkov.

Sobota 19.5.2012

Stropkov – VK Nové Mesto nad Váhom

Nové Mesto – Stropkov  10,00 A  3 : 1   /20, 22, -25, 15/

Povinné víťazstvo nám zväzovalo ruky. Súper s „východniarskou“ náturou tuho bojoval o každú loptu. Zápas sa zlomil v druhom sete, kedy sme nepriaznivý výsledok 16:10 otočili. Súper sa však nevzdal a presne rovnakým spôsobom otočil 3.set. Vo štvrtom už, ale naše dievčatá nenechali nič na náhodu a ukázali súperovi “kto je tu doma“. Nakoniec sme postúpili z 1.miesta, čo nám dalo do semifinále papierovo slabšieho súpera Čadcu.

Celkový stav  SKUPINA “A”  Zápasy                                         Body     Sety               Lopty

poradie  družstvo             celkom  V  P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3     –      v/p ratio       v/p       ratio

1          VK Nové Mesto       3       3  0   1    1    1    0    0    0      8      9:3   3      275:226    1,22

2          Slávia Dráčik A        3       2  1   1    0    1    1    0    0      6      8:5  1,6    278:234    1,19

3          Stropkov A              3       1  2   1    0    0    1     1    0     4      6:6   1      252:253    1

4          Ban. Bystrica           3       0  3   0    0    0    0    0    3      0       0:9    0     133:225    0,59

VK Nové Mesto nad Váhom – Čadca

Nové Mesto – Čadca   16,00   A  3 : 0    /16, 23, 13/

Súper pôsobil odovzdaným dojmom, poznačený úzkym kádrom a zranením. Podarilo sa nám ubrániť ich kľúčovú hráčku a jasne sme, až na 2. set,  dominovali. Týmto sa nám podarilo splniť 1.cieľ , zisk medaily, v histórii najcennejšej, nakoľko doteraz sme získali len bronzovú!

Nedeľa 20.5. finále

Bilíkova Bratislava – VK Nové Mesto nad Váhom

Nové Mesto – Bilíkova DPS   12,00  A   3 : 1    /23, 23, -21, 20/

Pred zápasom sme sa ako tréneri obávali, či v podvedomí dievčatá neuspokojí zisk medaily a hlavne či sa nenaľakajú súpera zvučného mena, nad ktorým sme vyhrali možno 1 alebo 2 zápasy v histórii. O to milšie bolo prekvapenie, keď v prvých 2 setoch sme stále viedli vyšším rozdielom a až v závere sme dovolili súperovi zdramatizovať priebeh. S troškou šťastia sme, ale viedli 2:0, aj keď úplne zaslúžene. Potom súper pochopil, že len maximálnou bojovnosťou má šancu otočiť výsledok. Set vyhral 25:21 a aj vo štvrtom sete za stavu 10:4 to vypadalo na tie-break . Potom však zavelila do útoku Ninačová na bloku a hlavne Svitačová úspešnou sériou 8 podaní a sme set otočili a doviedli do víťazného konca.

Radosť a pocity sa nedajú opísať, treba to zažiť, dievčatá čakali na to dlho, ale tréneri dievčenskej zložky , či už bývalí alebo súčasní, dlhých 17 rokov! Zaradili sme sa do úzkej skupinky mládežníckych  klubov, ktoré môžu povedať: