Balkánska volejbalová škola je známa svojou húževnatosťou, silným emočným prejavom. Práve preto sme sa chceli porovnať s takýmto herným prejavom.
Naše očakávanie bolo splnené do bodky. Dievčatá odohrali 5 kvalitných zápasov, z ktorých až 3 rozhodovali tiebreaky.

V 1.zápase sme sa stretli s družstvom OK Novo Sarajevo /Bosna a Hercegovina/. V 1.sete sme súpera na prekvapenie predčili v každej činnosti/25:15/. Druhý set ukázal, že naše výkoný majú stále kolísavý charakter, prehra v koncovke 27:25 mrzela. V tie-breaku to už bola hra nervov, ktorú sme zvládli lepšie my. S hrou sme však spokojní neboli.

MVK Frigolog – OK Novo Sarajevo  2 : 1 /15,-25,10/

V druhom zápase sme sa stretli s družtvom ŽOK Šentvid /Slo/. Zápas bol vyrovnaný až do koncoviek, v nich rozhodli naše hlúpe chyby. V družstve súpera boli 2 veľmi disponované hráčky, ktoré robili celú hru. Na konci zápasu sme ich dokázali ustrážiť, školácke chyby sa však v takýchto zápasoch neodpúšťajú.

MVK Frigolog – ŽOK Šentvid  0 : 2 /20,22/

V 3.zápase so ŽOK Domžale /Slo/ sme mali ešte šancu na postup, ak by sme vyhrali. Opäť obraz hry ako zápas predtým. V oboch zápasoch sme viedli a koncovky pod tlakom možného úspechu sme zbabrali. Tie-break už bol jasnou záležitosťou Sloviniek.

MVK Frigolog – ŽOK Domžale  1:2(-23,25,-7)

 

Systém súťaže sa nakoniec zmenil, rozdelili sme sa na 2 skupiny, o 1.-6.miesto a 7.-11.miesto. Našim dievčatám slúži ku cti, že oba zápasy s OK Novo Sarajevom a Novi Grad  Sarajevo vyhrali 2:0, resp. 2:1 a nakoniec obsadili 7.miesto.

Víťazstvo v kategórii kadetiek si odniesli volejbalistky OD Krim Ljubljana.

S výsledkom spokojní byť nemôžeme, ideme na turnaj s tým, aby sme skončili čo najlepšie. S predvedenou hrou sme však veľmi spokojní. O miesto v zostave zabojovali hráčky z lavičky. Pre „základnú“ zostavu je to znamenie, aby viac zapracovali.

Z individuálnych výkonov zaujali hlavne Melicherová /konečne/ a Trebichavská, ktorá by sa však mala vyhnúť drobným skratom v každom zápase. Na náhre Ondrejková ukázala, že keď vie čo chce, je naozaj výborná. Pekným výkonom sa, ale prezentovali všetky hráčky.

Na záver poďakovanie spoločnosti Frigolog, nášmu hlavnému podporovateľovi, bez ktorého podpory by sme na podobné turnaje určite chodť nemohli!