Naše družstvo dievčat 2002 a mladšie sa zúčastnilo výborne obsadeného turnaja v Poľsku – Kedzierzynsko – Kozielski KOZIOLEK 2018Na turnaj sme sa išli porovnať  s teamami z tejto vyspelej volejbalovej krajiny. Môžeme povedať, že v  mnohých veciach nám turnaj otvoril oči. O organizácii sa ani nemusíme vyjadrovať, jedným slovom PROFI na každom kroku. Úroveň turnaja vyšpičkovali 2 reprezentačné družstvá Poľska 2004.

Začiatok turnaja nám klasicky ušiel. Prehrali sme 2 zápasy v skupine. Až neskôr sa ukázalo, že s družstvami, ktoré nakoniec skončili na 3. a 4. mieste (Wroclaw a Smigiel). V týchto zápasoch sme nedokázali vzdorovať, snáď len v 2. setoch, v ktorých sme vždy do stavu 16:14, resp. 16:15 viedli. Množstvo nevynútených chýb nás však obralo o lepší výsledok. Poľské volejbalistky také chyby robia len minimálne a chyby súpera vždy potrestajú.

Obrat vo výkone nastal v zápase s domácimi, kde sme sa síce vytrápili, ale vyhrali 2:0/22,29/. V zápase so Slavkovom /CZ/ obe družstvá predviedli asi svoj najlepší výkon na turnaji. Rezultoval z toho pekný volejbal.
Vo večernom zápase s Jaroczinom sme ukázali aké sú naše výkony kolísavé. 1. set sme vyhrali na 12 bodov, aby sme 2. prehrali na 4!!!. Tie-break už bol lotériou. Teší len obrat zo 14:10 na 14:14. Prehra nás obrala o možnosť zahrať si o 9. miesto s repre Poľska “B”. Určite by to bol zážitok.
V nedeľnom zápase o 11.miesto sme sa opäť stretli s domácim “B” teamom. Bol z toho naozaj pekný volejbal. Výhra 2:0/ 23, 18/ teší o to viac, že hra bola výborná. So všetkými činnosťami, ktoré nám chýbali v predchádzajúcich zápasoch.

 

Negatíva turnaja: zlé začiatky, kolísavosť výkonov a častá chybovosť v jednoduchých situáciách.
Pozitíva: zlepšovanie hry, nízky vekový priemer dievčat. Našli sme lídra, dúfame, že dlhodobejšie. Kristína Čierna patrila určite medzi najlepšie hráčky na turnaji. Má však stále na čom pracovať. Právom bola vyhodnotená ako naša najlepšia hráčka.
Teší zapracovanie mladých hráčok, ktoré doteraz na takomto turnaji neboli. Po počiatočnom strese, predvádzali výkony, za aké sa nemuseli hanbiť. Videli, že dievčatá v Poľsku sú ako oni a poraziť ich nie je nemožné.