Naše dievčatá sa pod hlavičkou ZŠ Odborárskej predstavili na poslednom vrchole sezóny. Kalokagatia sa koná každé 4 roky ako sprievodná akcia Olympijských hier v Riu. Súťažilo sa v množstve športov, dokonca s medzinárodnou účasťou. Naše dievčatá postúpili na školské MSR , ktoré sú súčasťou tejto akcie. Hneď na úvod sme pochopili, že cesta za medailou nebude ľahká. Do základnej skupiny sme dostali družstvá umiestnené na 2. 3. resp. 4. mieste, na MSR.
Bilíkova Bratislava, Brusno, N.Mesto a Levice sľubovali boj o každú loptu. Nakoniec sa aj potvrdili naše predpoklady. Naša skupina bola výrazne silnejšia. Teší nás, že dievčatá predviedli bojovný výkon a zo skupiny postupovali bez straty setu, po zhodných víťazstvách 2:0. V semifinále sme sa stretli s Piešťanmi, veľmi šikovným a zodpovedným družstvom. Ich čas určite ešte príde. Na nás to tentokrát nestačilo.
Vo finále sa zopakoval súboj zo skupiny s Brusnom, kde sme vyhrali 25:23 a 26:24. Tentoraz nám však súper nič nedaroval. Na škodu je, že v zlomových loptách neistý výkon rozhodcu výrazne ovplyvnil zápas. Nič to, ale nemení na tom, že dievčatá z Brusna išli za víťazstvom s väčším oduševnením a určite si ho zaslúžia.
Individuálne ocenenie Martiny Melicherovej ako najlepšej smečiarky turnaja nás veľmi potešilo. Maťa držíme Ti palce v ďalšej sezóne!
Bilancia 3 medaily v súťažnom ročníku 2015/16je viac ako úspešná.Dievčatá si zahrali veľa zápasov o medailu. Veríme, že tá najcennejšia na ne čaká už v najbližšom čase.
Na záver treba pochváliť usporiadateľov súťaží MIDI a Kalokagatia. Cítili sme sa u vás dobre, vytvorili ste nám príjemné prostredie a vždy sa radi vrátime. Kolegom trénerom prajeme načerpanie nových síl do ďalšej sezóny. Táto bola dlhá a náročná. Čaká nás krátky oddych. Náš klub začne kempom v Luhačoviciach a potom už zas do júna 2017 máme o program postarané.