Po sobotňajších zápasoch juniorskej ligy sme mali málo času na regeneráciu. Trošku nám pomohla zmena času, dlhšie sme si pospali. Čakal nás však ambiciózny súper z Trnavy. Poznáme sa už dlho, Trnava patrila vždy k tým hrateľnejším súperom. Dnes už je to inak. V tabuľke má 2 výhry a uchmatnutý set COP Nitra. Pri nízkej telocvični sa čakal tlak domácich. Celý prvý set sme sa naťahovali o každý bod, až v koncovke sme ho vyhrali na 22 bodov. Druhý set sme súperovi ušli na 20:8 a set sa len dohrával. V 3.sete za stavu 19:15 sme si opäť mysleli , že súper sa položí na lopatky sám. Nestalo sa, prehra 25:21 bola zaslúžená. V 4. sete sme až na malé výnimky kontrolovali priebeh, ale vydreli sme si víťazstvo 3:1.

V ďalšom zápase sme nenechali nič na náhodu, výhra 3:0 však neodzrkadľuje priebeh stretnutia, ťahali sme sa o každý bod, súper nepríjemne kúsal. Nakoniec sme boli trošku šťastnejší my.

Súperovi patrí pochvala za zlepšenie, bojovnosť v poli, výborný servis. My unavení zo soboty a bez reprezentantky Melicherovej a Martákovej, sme si ale víťazstvo vydreli. Chýb je v našej hre naďalej veľmi veľa, dievčatá nevykonávajú pokyny. Pochvala patrí nahrávačke Žákovej, ktorá si odnahrávala oba dni bez striedania a po zle vypadajúcej zrážke zo soboty, sme radi, že vôbec hrala. Janka je bojovník, odmakala oba dni napriek „riadnemu“ doudieraniu. Svoj štandard opäť predviedla Ondrejková na smeči a v poli. Aj keď s drobnými chybami, na konci tiež unavená, zahrala veľmi dobre. Potešil dnes oveľa lepší výkon Kafkovej, aj keď dôraz na bloku chýba. Výborne zahrala Vojtechová, oveľa dôraznejšia na bloku, ale v koncovke sa tiež nevyhla chybám. Na libere bola dnes jednoznačne lepšia Deniska Galániová. Trebichavská striedala lepšie momenty so slabšími. Je vidieť , že tieto zápasy nás posúvajú rýchlo vpred. Kadetská súťaž je vyrovnaná. Oproti minulému roku to už nie je len o servise. Spolu s juniorskou ligou je veľký prepoklad, že budeme napredovať. Škoda , že minulý rok nenechali tieto dievčatá dohrať vo VK obe súťaže, dnes by boli ďalej. Na druhej strane sme namotivovanejší, tešíme sa, že máme možnosť sa konfrontovať s najlepšími v oboch kategóriách. Čaká nás voľnejší týždeň, ktorý pravdepodobne zavŕšime návštevou aquaparku, ktorý bude súčasťou regenerácie pre dievčatá hrajúce oba dni víkendu.