Počas zápasmi nabitého víkendu sme sa v druhom kole MSR – kadetiek stretli s jedným z ašpirantov na postup do finále MSR – družstvom Piešťan. Posledné vzájomné stretnutie bolo v bojoch na MSR v Leviciach, takže mali sme súperovi čo oplácať.

V našej zostave sa objavili aj 3 hráčky vekovo patriace do žiačok. Začiatok zápasu sme zachytili a priebeh bol v celku vyrovnaný do stavu 7:7. Potom sme výborným servisom a obranou na sieti zvýšili na 14:7. Do konca setu sme na ihrisku dominovali a set vyhrali 25:13. Druhý set sme predviedli kolísavý výkon, do stavu 15:15 sme ako tak držali krok so súperom, ktorý nám ušiel na 17:22 a zvíťazil v ňom 25:19. V treťom sete sme od začiatku nedali súperovi najmenšiu šancu a postupne zvyšovali naše vedenie 9:6, 23:13 až na konečných 25:14. Posledný set bol len pokračovaním predchádzajúceho, v ktorom sme zlepšili všetky herné činnosti a bez problémov viedli 17:11 a ukončili set 25:14 a zápas 3:1.

Začiatok druhého zápasu bol úplne v našej réžii, súperovi sme nedali žiadnu šancu a zvíťazili v prvom sete 25:6. Druhý set mal napínavější priebeh, súper držal s nami krok až po stav 19:19, nakoniec sme zvíťazili 25:22. V treťom, poslednom sete, sme súpera doslova valcovali až do stavu 15:8, ale potom si dievčatá asi povedali, že si chcú ešte zahrať a dali súperovi nádej (falošnú) na zisk setu. Súper dotiahol stav na 22:22, nakoniec sme však ráznymi útokmi a podaním otočili stav a ukončili set 25:22 a celý zápas víťazstvom 3:0.

Aj napriek neúčasti prvej nahrávačky Zuzky (zranená) sme sa s touto situáciou dokázali vyrovnať. Naše dievčatá všetky ataky ustáli a nepustili v druhom zápase ani set. Teší nás hlavne zlepšená súhra s novými hráčkami, ich dostatočne rýchla adaptácia na ( pre nich) nový herný systém. Ďakujeme rodičom, ktorí pomohli s dopravou a aj tým, čo prišli povzbudiť svoje deti, určite neľutovali.
Zápasmi v Skalici a tento víkend v Piešťanoch sme dali jasne najavo, že sa musí s nami počítať v konečných bojoch o postup na MSR.

Najbližšie nás čaká víkend domácich zápasov. Juniorky sa predstavia proti UKF Nitra, žiačky proti Piešťanom a kadetky proti Leviciam.                        Príďte nás povzbudiť !