Kadetky  MVK Frigolog Nové Mesto nad Váhom ukončili oblastnú súťaž. Na domácej pôde privítali družstvo 1.VK Púchov, ktoré je priebežne na 3.mieste v tabuľke. Od samého začiatku sa hral svižný volejbal. Dievčatá z Púchova bojovali o 3.miesto na diaľku s Levicami. Preto ich snaha bola oveľa väčšia ako naša.

V 1.zápase nás v prvých 2 setoch riadne pritlačili. Rozhodli až koncovky, tentoraz oproti juniorkám v náš prospech. V 3.sete sme už dominovali.

V druhom zápase súper vyhral zaslúžene 1.set, keď si naše dievčatá mysleli, že netreba hrať. Aj 2. set bol dramatický až do koncovky. Dlho to vypadalo, že prehráme. Našťastie sa dievčatá vzchopili a otočili zápas. Koniec zápasu sa niesol v znamení vyrovnaného priebehu do polky setov. Ich závery sme už dohrali jasnejšie.

Ostáva nám ešte čas na doladenie formy pred MSR. Musíme sa vyvarovať školáckych chýb, ktorých je stále veľa.

V záverečnej príprave máme potvrdených silných súperov. 7.5. vycestujeme do Prostějova a 8.5. do Považskej Bystrice. V štádiu riešenia je dvojzápas v Senici 30.4. resp. v Púchove. O prípravný zápas sme požiadali aj miestne VK, boli sme však odmietnutí, nakoľko VK ukončilo sezónu a dáva prednosť študijným povinnostiam dievčat. Ponúknutý prípravný zápas so žiakmi nespĺňal našu líniu prípravy.

MVK Frigolog Nové Mesto nad Váhom – 1.VK Púchov       3 : 0 /20,23,15/                          3 : 1 /-19,23,14,17/