Naše juniorky privítali v 1.kole VIVUS Bratislava. S týmto súperom sme sa stretli na turnaji v Senici. Vyhrali sme 2:0, ale vytrápili sme sa. VIVUS prišiel s vysokými a perspektívnymi hráčkami. Oproti minulému roku je vidieť výrazný posun vpred. Preto veľký palec hore pre dievčatá z VIVUS-u, máte veľkú perspektívu.

Ako to už býva, hneď v 1.kole zasiahla maródka. Prišli sme o nahrávačku a reprezentantku Čiernu. S touto stratou sme sa o výsledok obávali. O to viac teší , že dievčatá potvrdili, že v našom teame to nie je tento rok o hviezdach, ale o kolektíve.
V úvodnom sete sme sa do stavu 16:15 držali. Potom nám súper odskočil šnúrou na 23:18. Tu ukázali dievčatá silu kolektívu. Zabojovali a set vyhrali 29:27. Aj ďalší priebeh bol vyrovnaný. Sety 25:20, 24:26 a 25:17 ukázali, že naše obavy boli na mieste.

V druhom zápase sme až do stavu 1:1 na sety bojovali o každú loptu. Hlavne 2. set pre súpera bol ukážkou na čo VIVUS v budúcnosti má. Skoro k ničomu nás nepustil. O to viac ale teší, že dievčatá zabrali a v 3. a 4. sete to už bola jasná dominancia našich dievčat.V záveroch setov sme si preto mohli dovoliť postaviť aj ml. žiačky. Tie výkonom prekvapili a ukázali, že o budúcnosť sa nemusíme obávať.

Na záver len konštatovanie: SME TEAM, nemáme hviezdy, všetky sme volejbalistky, ktoré tento šport baví. Pre víťazstvo urobíme maximum. A v prípade prehry uznáme kvality súpera a pracujeme pokorne a svedomito ďalej. To, že to má zmysel, sme ukázali v úvodnom kole.