Paradoxne ako prvého sme privítali súpera z Považskej Bystrice, kde minulý rok ukončil pôsobenie náš tréner P.Riecky v klube VK. Sme radi, že do roka sa nám podarilo vybudovať silný team so zázemím a výbornou štruktúrou klubu.

Prvý zápas nezačal pre nás dobre. Namotivovaný súper nás doslovne rozstrieľal servisom, prehra na 13 bodov bola zaslúžená. V druhom sete sme pochopili, že takto sa hrať nemá a vyhrali ho na 12 bodov. Koncovky ďalších setov boli tesné/20 a 23 bodov/, ale z 1. historického víťazstva sme sa tešili my. Je to o to cennejšie, že v našom teame hrá len 1 juniorka, 6 kadetiek a 5 žiačok.

V druhom zápase nám súper prehru vrátil rovnakým pomerom 3:1/-23,19,-22,-22/ keď rozhodli hlavne koncovky setov. Treba povedať, že účasťou v tejto súťaži sme splnili jeden z cieľov, hrať v najkvalitnejšej mládežníckej súťaži v SR. Že nebudeme len do počtu nás teší. Veľká pochvala patrí aj dievčatám z Považskej Bystrice, ktoré veľmi sympatickým herným prejavom zaujali prítomných divákov. Len škoda, že mestská televízia Pohoda nás opäť úspešne odignorovala.

Z individuálnych výkonov dievčat zaujala zo začiatku menej výrazná Melicherová, na konci však už predvádzala, prečo patrí do reprezentácie SR. Klobúk dole aj pred Ninačovou, ktorá s tréningovým mankom ukázala, že skúsenosti vie použiť. Odvážny výkon predviedla aj Ondrejková, ktorá so zraneným prstom bola na smeči veľmi úderná. Konečne sa zdá , že sme našli libero, Katka Dedíková si miesto v základe výkonom vypýtala. Stačí len viac skúseností a bude ešte lepšia. Z nedostatkov pripomenieme nedodržiavanie postavenia, málo účinný blok . Pre hráčky však sú tieto zápasy veľkou školou. Na záver bolo vidieť, ako tento jediný dvojzápas zdvihol ich úroveň. Zajtra ideme odohrať zápas kadetiek do Trnavy, kde veríme, že s ušetrenými silami z dneška zabodujeme opäť naplno.

Tabuľka