Nové Mesto – COP Nitra                1 : 3         1 : 3

Kadetky privítali v boji 1. s 2. v tabuľke COP Nitra. Išlo o mladšie hráčky, ale už so skúsenosťami s reprezetáciou SR vo svojej kategórii. 1.set vypadal na jasnú záležitosť Nitraniek – 25:10. V druhom sete sa naše dievčatá osmelili a set vyhrali v dramatickej koncovke 27:25. V ďalších setoch sa naľakali možného úspechu a sety ľahko odovzdali. Celkový výsledok 3:1 nás nútil zabrať v druhom zápase .

Ten však vypadal ako cez kopirák a skončil 3:1. V druhom sete sme nebojácnou hrou pritlačili súpera a vyrovnali na 1:1. Ešte do polky 3. setu sme využívali herný útlm COP Nitra. Tá však zapla na plné obrátky a zápas si postrážila. V drese COP sa na náhre objavila naša Janka Žáková, ktorá výkonom nesklamala a ukázala výkonnostný progres.  V našom drese vynikala stabilnou náhrou Králiková a výborným servisom a útokom stredom siete Benková.

Malou škvrnkou na zápase bolo chovanie našej hráčky, ktorá vulgárnymi výrazmi pod sieťou neustále častovala hráčky Nitry. Mrzí nás to o to viac, že súperi k nám chodili do priateľskej atmosféry. Týmto sa za chovanie našej hráčky ospravedlňujeme a veríme , že tréner vyvodí dôsledky. Zvlášť, keď v budúcom kole hrajú juniorky doma práve proti Nitre a zbytočné potýčky by nikomu nepomohli.

Dievčatá však nemusia skladať zbrane. Dôležitý zápas ich čaká budúci týždeň v Nových Zámkoch, kde sa prípadným víťazstvom udržia v boji o 2.postupové miesto. Do kariet im nahráva aj avizované odhlásenie jun. Piešťan, s ktorými sme stratili 4 body.

Preto dievčatá netreba zúfať, dnes ste bojovali, ale jedna bitka vojnu neprehráva. V Nových Zámkoch treba vyhrať a v priamom súboji o postup privítate na jar družstvo Senice doma.

Nájdete nás aj na FB : VK Nové Mesto nad Váhom dievčatá

Poradie juniorky :    Juniorky

Poradie kadetky :  Kadetky