Cieľ sme nakoniec splnili, ale po zápasoch nemôžeme byť spokojní. Prvý zápas sme začali dobre, viedli sme a zdalo sa , že súper nebude klásť odpor. To však bolo iba úvodné oťukávanie. Môžeme povedať, že koncovku setu, v ktorom Púchov viackrát v závere viedol, sme zvládli. V druhom sete nám Púchovčanky ušli až do stavu 24:14. Potom prišla na servis Markechová a 12 bodmi v rade sme otočili ! Púchov poznačený 2 koncovkami v 3.sete nekládol odpor. Výhra 3:0 potešila. Oveľa menej však hra. Miestami som sa hanbil za predvedený výkon. Niektoré zákroky boli súce skôr do divadla… Radšej nekomentujem hráčky, inak by hodnotenie dopadlo veeeľmi zle.

Teší výkon Markechovej, ktorá hrou v poli a na servise bola určite miskou na váhach. Ondrejková aspoň prvý zápas predviedla svoj štandard. Kedže sa nehrá na krásu ale na body, musíme byť spokojní s víťazstvom.

V druhom zápase ako obyčajne, nehráme dobre. Súper vycítil našu slabinu a obul sa do nás. Prehra 3:1 bola úplne zaslúžená. Dievčatá z Púchova obetavosťou predčili naše o triedu. Ukázali, ako sa bojuje, keď sa chce vyhrať zápas. Mrzí iba to, že naše volejbalistky zahrali v jednom sete, len vtedy, keď sa im pohrozilo kondičným tréningom. Je to pre ne na zamyslenie, či hrajú pre radosť, alebo potrebujú byť trestané, aby hrali. A keďže rozhodca v závere 4. setu odviedol povinné 2 lopty pre domácich, asi sme nemali nárok na lepší výsledok. Škoda tejto pomoci, lebo si myslím, že dievčatá z Púchova by si zápas dohrali aj samé, určite si víťazstvo zaslúžili.