Po minulom ročníku sme boli zvedaví, ako sme sa zlepšili v porovnaní s minulým rokom. Tento rok sme prihlásili 2 družstvá. Chceli sme dať dievčatám možnosť zahrať si. Nakoniec nás išlo 14, čo znamenalo, že dievčatá budú hrať vlastne bez striedania. Žreb nám opäť neprial, do skupiny, v ktorej hralo družstvo MVK 2 sme dostali CZARNI SLUPSK, víťaza minulého ročníka /a finalistu 2016/ a Gdaňsk – tohoročného víťaza kadetskej súťaže vo Vojvodstve /porazili aj SLUPSK/. Gdaňsk sa nakoniec na poslednú chvíľu odhlásil. Naše šance na slušné umiestnenie vzrástli.

Zostava MVK 1: náhra: Martáková, blok: Melicherová, Kafková, smeč: Trebichavská, Ondrejková, Učko: Žáková, libero: Krajčíková

V prvom zápase sa družstvo MVK 1 stretlo so STEŽICOU. Mali sme im čo vracať. Minulý rok sme s nimi prehrali 2:1. Len pre informáciu, tento klub pracuje s rozpočtom 50000 €/rok. V prvom sete sme súpera zatlačili, výsledok na 17 bodov bol prejavom našej hernej dominancie. Nakoľko poznáme naše dievčatá, s napätím sme očakávali priebeh 2.setu. Očakávania sa potvrdili, prehra na 17 s množstvom hlúpych chýb neveštila do tie-breaku nič dobré. Nakoniec to bol boj o každú loptu. Výsledok 18:16 s 2 matchballmi pre nás bol ale sklamaním.

Nasledovala výhra 2:0 s MKS DOBRE MIASTO.

Výsledok s BELCHATOV-om mohol napovedať o našich ďalších možnostiach. Prvý set sme prehrali až v koncovke. V druhom sme dominovali a čakal sa tie-break. Viedli sme ešte 13:10, ale slabšou razanciou na útoku v koncovke, sme set prehrali 15:13.

Teoretická šanca sa črtala pri výhre s OLSZTYN-om. Snáď to bolo aklimatizáciou, ale v sobotu sme tohto súpera porazili rozdielom triedy 2:0. Nič to nemenilo na tom, že sme hrali o 9.-12.miesto, kde sme si poradili s KWIDZIN-om a MRAGOW-om 2:0. Výsledky to boli jednoznačné, ale súperi aj v tejto skupine boli na vysokej úrovni. Naša hra sa lepšila od zápasu k zápasu, minimalizovali sme počet vlastných “hlúpych“ chýb a hneď to bolo vidieť na výsledku. Pre dievčatá ponaučenie, že turnaje sa začínajú 1.zápasom.

Zostava MVK 2: náhra Floreková, blok: Vojtechová, Šišovská, smeč: Taščicová, Šprinclová, Učko: Markechová, libero: Galániová

Družstvo MVK 2 bolo poskladané z dievčat, ktoré sa snažia prepracovať do základnej zostavy. Treba povedať, že s výkonom tohto mančaftu sme spokojní. Aj keď 17.miesto z 20. nevyznie príliš dobre. U dievčat bol viditeľný progres, samozrejme množstvo chýb nedávalo veľkú šancu na lepšie umiestnenie. Úlohou však bolo, aby dievčatá hrali. Skúsenosti načerpané v Poľsku určite nájdu už v ďalších zápasoch.

Výsledky: MVK 2 – KWIDZIN 0:2, MVK 2 – ELBLAG 0:2, MVK 2 – OLSZTYN 1:2, MVK 2 – DOBRE MIASTO 2:0, MVK 2 – GDYNIA 2:0

Záverečné hodnotenie

Turnaj sme odohrali bez striedania. Dievčatá turnaj fyzicky zvládli, čo je dobré zrkadlo kondície. Prechádzame od „krúžkového“ volejbalu do vyššieho levelu. Na tejto úrovni však musia dievčatá robiť oveľa menej vlastných chýb, hlavne hlúpych. To sa nám na tomto turnaji podarilo vo väčšej miere. Musíme si to hlavne zapamätať a pokračovať v nastolenom trende. Tiež vo vyššom volejbale, je len málo útokov rolovaných a nerazantných. Hlavne koncovky sa nedohrávajú roládami. Postavenie hráčok v poli sa lepší, stále je tu však množstvo chýb, kedy hráčka nedokáže vyhodnotiť situáciu a podľa toho sa v poli postaviť. Vracia sa nám útok stredom a to návratom Melicherovej na blok a výrazne zlepšenou hrou Kafkovej. Stabilizuje sa nám post libera, kde Galániová a Krajčíková začínajú predvádzať, čo potrebujeme. Na smeči sa stále hľadá Trebichavská, jej razancia útoku je obdivuhodná, len často používa rolovaný úder, čo na takúto úroveň nestačí. Aj začiatky Ondrejkovej na smeči sú trošku pomalé. Koniec turnaja to bola však jej exhibícia. Na nahrávačškom poste sa vytvorila zdravá konkurencia. Martáková sa po zranení výborne rozbieha. Zlepšuje sa aj posila Floreková. Žáková sa ukľudnila a je výbornou alternatívou na U-čku. Z „B“ družstva zaujala každá hráčka svetlými momentami. Robia však oveľa viac chýb ako dievčatá z „A“ teamu. Potenciál týchto dievčat tu však je. Šišovská na bloku spolu s Vojtechovou určite vytvoria tlak na „A“čkové blokárky. Bojovnosť a teamový duch Markechovej spolu s herným zlepšením je tiež prísľubom. Chytá sa Šprinclová, musí však stabilizovať výkonnosť. Taščicová si svoje odviedla, zlepšila servis. Musí sa výrazne zlepšiť v pohybe na nohách.

Na záver turnaja vyhodnotili usporiadatelia najlepšie hráčky oboch našich tímov. Tejto pocty sa dostalo Martine Melicherovej z družstva MVK 1 a Barbore  Markechovej z družstva MVK 2. Naše ocenenie však patrí všetkým dievčatám za predvedené športové výkony, za sympatickú reprezentáciu nášho klubu, nášho mesta a krajiny. Ďakujeme… !

Víťazom turnaja sa stali volejbalistky Tygrysy Strzelin, ktoré vyhrali nad Czarni Slupsk 2 : 1

Fotografie z turnaja nájdete na Fan Page MVK Nové Mesto nad Váhom, Slovakia