Článok a foto : SVF

http://svf.sk/sk/archiv-sprav/detail-spravy/_turnaj-v-presove-ovladli-povra

Summer Beach Tour 2020 pokračovala cez víkend turnajom kategórie B v Beachclube Prešov, ktorý bol šiestou z deviatich zastávok letnej série majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale. Absenciu viacerých popredných dvojíc premenili na svoj premiérový tohtoročný triumf Ivan Povrazník s Jánom Halajom a Veronika Podhradská s Dorotou Nebusovou.

Víťazné dvojice zvíťazili vo všetkých štyroch stretnutiach, ktoré odohrali, Povrazník s Halajom navyše nestratili ani set. Nasadené dvojky jednoznačne ovládli mužskú kategóriu; Povrazník pridal prešovské zlato k skalickému striebru a bronzu v Košiciach (B), ktoré získal po boku Pavla Bartíka. S Halajom si vo finále poradili v dvoch setoch so skúsenými “šestkármi” Milošom Labikom a Michalom Hudákom.

Bronz vybojovali Kamil Pavlinský s Martinom Petrom, keď aj po druhý raz v priebehu turnaja zdolali Jakuba Gondžúra a Dominika Hajtola. Najvyššie nasadený pár Michal Kollár, Marián Klimo skončil pred bránami semifinále – po prehre v opravách s Pavlinským a Petrom.

ženskom pavúku napokon zo zdravotných dôvodov chýbali Jana Šimanicová s Barborou Tokošovou, rolu nasadených jednotiek od nich prevzali Podhradská s Nebusovou, ktoré sa napokon tešili aj z celkového triumfu. Vo finále zdolali v dvoch setoch turnajové dvojky Dašu Bateškovú a Zuzanu Vagaskú. Bronz si odniesli Alexandra Harčárová a Zuzana Labiková.

Summer Beach Tour vyvrcholí o dva týždne (22. – 23. 8.) na bratislavskom Draždiaku finálovým turnajom. Nedeľňajšie finálové zápasy o tituly majstrov Slovenska prinesie RTVS v priamych prenosoch na Dvojke od 14.55 h. Budúci týždeň (15. – 16. 8.) sú na programe ešte dva “béčkové” turnaje v Ružomberku a Strážskom.

Finále: Veronika Podhradská, Dorota Nebusová (1.) – Daša Batešková, Zuzana Vagaská (2.) 2:0 (17, 16)

O 3. miesto: Alexandra Harčárová, Zuzana Labiková (7.) – Nikola Murínová, Klaudia Mitrová (6.) 2:0 (8, 9)

Zostávajúci program Summer Beach Tour 2020:
Ružomberok (B) /15. – 16. augusta/
Strážske (B) /15. – 16. augusta/
Bratislava-Draždiak (finále) /22. – 23. augusta/ – priamy prenos finálových zápasov na Dvojke RTVS v nedeľu 23. 8. od 14.55 h