V Debrecíne sa konal  22.-25.8. 2019 23. ročník tradičného turnaja vo volejbale kadetiek /2002 a ml./. Po osobnom pozvaní sa turnaja zúčastnilo aj MVK Nové Mesto nad Váhom.  Tradičný počet  16 účastníkov bol pre veľký záujem rozšírený  na 32. Že nešlo o ľahký turnaj potvrdzuje aj obsadenie. Teamy z Maďarska, Slovenska, Ukrajiny, Poľska, Belgicka, Srbska a Fínska boli zárukou kvalitnej konkurencie. Zaujímavosťou bola účasť alžírskej  a maďarskej reprezentácie v chlapčenskej časti turnaja.

V základnej skupine sa naše dievčatá rozbiehali s teamom VK Elba Prešov. Musíme priznať, že v tomto zápase sme boli najbližšie prehre. Súper odolával a veľa nechýbalo, mohli sme prehrať. Už v tomto zápase dievčatá ukázali veľkú morálnu silu a po výhre 2:1 sme išli ďalej. V skupine sme si potom poradili s 2 teamami z Maďarska – DEAC“A“ 2:0(14,14) a T-ujvaros 2:0(15,15).

Vo vyraďovacej časti turnaja sme sa stretli s teamom z Belgicka – DataVoc Tongeren (Belgicko) 2:1(19,-17,5). Tie-break bol už našou jasnou záležitosťou. Ale v hlavách dievčat sa začala prejavovať šanca turnaj vyhrať.  Opäť ukázali obrovskú kolektívnu silu.

V predčasnom finále sme sa stretli o postup do semifinále s teamom z Ukrajiny – Chernivtsi „A“ . Výhra 2:0/19,23/ vypadala ľahko. Súper nás však prevyšoval obrovskou výškovou prevahou. Začiatok zápasu vypadal, že tlak súpera neustojíme. Trpezlivo sme však čakali na naše chvíľky a po zlepšenom výkone pomerne jasne vyhrali.

V semifinále sme sa vytrápili s teamom z Maďarska – Dunakanyar SE „A“. Výhra 2:1/19,-22,10/. Viac to bolo o našich hlavách, ale takéto zápasy nás posúvajú ďalej.

Finále s domácimi  teamom Eotvos „A“ bol pre dievčatá zážitkom na celý život.  Zápas sa prenášal naživo TV aj s neopakovateľným komentárom v maďarčine. Finále sa hralo na centrálnom kurte a sledovalo ho všetkých 11 chlapčenských a 30 dievčanských teamov. Po veľkom boji sme vyhrali 2:0/19,19/. Finále sme si  teda užili naplno.

Dievčatám patrí veľká gratulácia. S úplne novými nahrávačkami ich sila rástla od zápasu k zápasu. Bol vidieť obrovský posun hore. Plážový volejbal, ktorému sa celé leto venovali sa pozitívne odzrkadlil na ich výkonnosti. Do teamu sme začlenili aj novú nahrávačku Lenku Bulkovú z COP  Trenčín. Spolu s ďalšími dievčatami je začiatkom dúfajme úspešnej spolupráce našich teamov. Taktiež sa nám na turnaji osvedčili naše dievčatá, ktoré hosťujú v COP Nitra/Černá a Taščicová/. Na oboch vidieť výrazný výkonnostný posun.

Ocenenými hráčkami našich teamov boli Kristína Čierna a Veronika Podhradská – najlepšie smečiarky turnaja. Ich reprezentačné skúsenosti  z beachu alebo šestkovej reprezentácie SR sa tu ukázali.

O úspech sa v rovnakej miere postarali : Dorotka Nebusová, Karolína Majerníková, Sabína Sedláková, Ema Hladká. Pomocou bola aj „moravská“ posila na asistentskom poste  Pája Navrátilová z Bruntálu. Trénermi teamu boli Peter Riecky a Rastislav Marušic.

Okrem víťazstva je najväčším pozitívom, že sme vytvorili team, tešíme sa z hry a užívame si každú chvíľku. Výsledky sú krásne, ale pocit, že nás to všetkých baví, je na nezaplatenie.