MVK Nové Mesto nad Váhom aj s dievčatami športových tried a CVČ pri ZŠ Odborárskej sa počas Veľkonočných sviatkov zúčastnili medzinárodného turnaja v Ancone Taliansko. Mladšie dievčatá vo vekovej kategórií U14 a staršie U18 si zmerali sily s poprednými celkami z Európy ale aj z USA. Práve starším dievčatám sa podarilo naraziť na výber USA. Určite to bol pre dievčatá obrovský zážitok. Účasť na podobných turnajoch je výsledkom spolupráce klubu MVK so základnou školou na ulici Odborárskej, ktorá je už 25 rokov známa športovými triedami so zameraním na volejbal, v ktorých je hlavným trénerom p. Mgr. Riecky .

Turnaj v Ancone patrí medzi najväčšie volejbalové turnaje v Európe. Preto nás teší, že práve náš klub MVK ako jediný reprezentoval Slovensko. O veľkosti turnaja svedčí pár faktov z tohtoročnej edície: zúčastnené štáty: Lotyšsko, Ukrajina, Chorvátsko, Srbsko, USA, Slovensko, a domáce Taliansko.  Hralo sa v nasledovných kategóriách :U13,U14,U16 a U18, U14-20družstiev , kde dievčatá zahrali 6 zápasov , U18-32 družstiev zahrali 5 zápasov – konečné umiestnenie 17.miesto. Celkovo na turnaji športovalo 1400 hráčok zo 112 tímov. Turnaj prebiehal v 16 mestách a 34 telocvičniach.

Turnaja sme sa mohli zúčastniť aj vďaka finančnej podpore Trenčianskeho samosprávneho kraja a dotácie pre šport mesta Nové Mesto nad Váhom, za čo sme veľmi vďační.

Vedenie MVK Nové Mesto nad Váhom