Naše dievčatá sa zúčastnili v hojnom počte/27 volejbalistiek/ asi najväčšieho turnaja v našej histórii. Nastúpili sme v kategórii U18, U16 a U14. Od najmladších dievčat sa výsledok neočakával. Najmladšie pôvodne mali štartovať v kategórii U13, ale zvážili sme ich nasadenie v staršej kategórii. Výsledkovo sme skončili v druhej polovici, ale účel sme splnili. Dievčatá našli novú motiváciu napredovať. Nasali atmosféru, našli nové priateľstvá. V tomto teame sú aj dievčatá, ktoré budú zaradené do širšieho reprezentačného kádra SR. Preto takúto konfrontáciu potrebujú.

U16 sme obsadili hlavne dievčatami, ktoré nemajú žiadne skúsenosti. Najskúsenejšie z nich pomáhali v staršej kategórii U18. Aj oni výsledkovo neoslnili, ale bojovnosťou a prístupom zaujali všetkých účastníkov. V poslednom zápase skupiny dokonca bojovali o postup do prvej 16-ky turnaja. Po prehre 15:13 sa ich sen však rozplynul.

Veľké očakávania sa vkladali do U 18. Ide síce o perspektívne družstvo, ale jeho výsledky v sezóne boli kolísavé. Nakoniec sa však dievčatá vzchopili, keď vyhrali základnú skupinu bez straty zápasu. Hlavne 2 tiebreakové vyvrcholenia naozaj stáli zato. O postup do prvej 8 nás čakal team z domáceho Talianska. Prvý set nás sfúkol 25:14. Dievčatá to však nezabalili a otočili na 1:1 /27:25/. Tie-break bol ako na hojdačke. Rozhodol však moment, kedy tréner domácich urobil gesto, ktoré nemá s fair play nič spoločné. Súčasne s písknutím rozhodcu ukázal time out. Dievčatá zišli z ihriska a následne nám rozhodca odpískal 8 sekúnd. Dievčatá to rozhodilo iba na krátko. Vyrovnali sme z 12:10 a 13:11 na 13:13. Následne po bol súper v sieti a mali sme mať matchball. Samozrejme rozhodca opäť nič nevidel. Ani to nás nezložilo…ale na záverečnú loptu sme už nemali/18:16/. Veľa domácich divákov tento zápas ohodnotilo ako jeden z najlepších na turnaji. Určite sa ťažko porovnáva, ale hrali sme životný turnaj. Rezignácia v záverečnom zápase už stačila na prehru 2:0/25,21/ a konečné 13. miesto, ktoré mohlo byť lepšie.

Musíme byť vďační aj za tento výsledok 4 výhry, 2 prehry v top kategórii turnaja sú určite krásnym výsledkom. Oveľa viac teší fakt, že team hral v pohode a ukázal, že aj u nás doma vieme hrať.

Nedá mi nevyzdvihnúť viecero faktorov:
1. Dievčatá absolvovali beachovú prípravu, 3 z nich sú v reprezentačných výberoch pripravujúcich sa na ME. Pre mňa osobne a náš klub jasný dôkaz, že beach im pomohol, výrazne zlepšili príjem, úderovú istotu…Preto ďakujeme SVF a všetkým beachovým trénerom, ktorí sa na ich príprave podieľajú.
2. Poďakovanie taktiež dopravcovi p. Petrgalovičovi. Novučký autobus s Jankom a Mariánom za volantom odporúčame všetkým. ĎAKUJEME.
3. Poďakovanie klubu MVK, za to že investuje do mládeže nemalé prostriedky. Účasť a jej finančné zabezpečenie neboli vôbec ľahké.
4. Poďakovanie spoločnosti PINTAS, ktorá sa výrazne podielala na zabezpečení turnaja.
5. Našej prekladateľke Renátke, za trpezlivosť a neúnavnú starostlivosť.
6. Proste všetkým ,ale najviac trénerom a deťom, za snahu športovať.
7. Poďakovanie trénerke Tlstovičovej za odporúčanie a za to, že s nami aj naďalej udržuje kontakt.
8. Veľké ĎAKUJEME domácim usporiadateľom, cítili sme sa ako doma!
9. Ďakujeme p.Podhorskému zo spoločnosti Coca Cola HBC Slovensko za zabezpečenie pitného režimu

P.S. Nekončíme… práve naopak, pokračujeme ďalej. Stále prebieha súťaž MINI chlapci a MIDI dievčatá, kadetky idú do baráže o postup na MSR, beachistky sa pripravujú na ME U18 a U20, prebehnú regionálne kvalifikácie o postup na MSR. Vyvrcholením bude účasť na MEGA akcii, na ktorú už 3. rok po sebe pozývajú iba jedného zástupcu z každej EU krajiny. V Starogarde Gdaňskom /Poľsko/ 20.-23.6. vybralo opäť náš klub MVK Nové Mesto nad Váhom. V minulom roku sa turnaja zúčastnilo 17 krajín. …takže bežíme vylúpiť banku a vidíme sa o 20 rokov..

P.S. Kedže som bol tréner U18 NIKDY SOM NEBOL NA VÁS TAK HRDÝ AKO NA TOMTO TURNAJI. EŠTE VIAC MA TEŠÍ , ŽE MÁME AJ NASLEDOVNÍČKY!!!