Očakával sa vyrovnaný boj, hlavne keď naše dievčatá boli oslabené o viaceré hráčky zo základu /Martáková, Melicherová, Paulechová/. Na druhej strane dostali možnosť dievčatá z lavičky, ktoré sa svojej šance chopili.

Zápas sme začali ako každý zápas za poslednú dobu…množstvom hlúpych vlastných chýb. Set vypadal stratený. Prehrávali sme 23:19. Opäť zas prišla na servis Ondrejková a set otočila. V ďalšom priebehu sme horeli hlavne na náhre a nehrali sme stredom cez Kafkovú. Našťastie sa nahrávačky Žáková ukľudnila a začala nahrávať. Od tohto momentu už sme boli na ihrisku dominantnejší a 1.zápas sme zaslúžene vyhrali. Aj tak bol ale priebeh 1. zápasu dosť vyrovnaný. Očakávalo sa, čo prinesie 2.zápas.

V celej súťaži hráme 2.zápasy zle. Našťastie sme hneď išli do vysokého vedenia. V závere 1.setu sa zranila Kafková, ktorá stúpila na nohu súperke. Žiaľ aj toto patrí k volejbalu. Obávali sme sa ako sa s touto stratou vyrovnáme. Našťastie podržali striedajúce dievčatá /Taščicová a Galániová /. Aj v ďalšom sete sme jasne dominovali. Trošku dramatickejší bol 3. set, kedy sme si uvedomili, že môžeme vyhrať a začali sme kopiť body pre súpera hlavne nedôrazným útokom. V koncovke podržala servisom kapitánka Markechová. Výhra teší, mrzí nás, že sme prišli o Kafkovú, ktorá sa konečne chytala. Prajeme jej skoré uzdravenie. Na dlhší čas prídeme aj o Katku Dedíkovú, ktorú čaká pauza spôsobená problémami s kolenom. Taktiež veríme, že sa medzi nás skoro vráti. Na záver si necháme pochvalu pre Trebichavskú, ktorá dnes na smeči vynikala. Vyhla sa aj svojim nesústredeniam. Konečne sa nám chytila Vojtechová, ktorá po rozpačitom začiatku vymazala súperovu líderku na bloku / Pšenáková 196 cm/a rýchlou hrou robila súperovi problémy. Konečne sa tiež zapojila do hry v poli.

Naša hra sa musela páčiť všetkým divákom, dokonca sa na naše zápasy chodia učiť tréneri z miestneho konkurenčného klubu. Dúfame, že poznatky, ktoré sa naučili, zúročia pri práci vo svojom klube. Prajeme im pri tom veľa úspechov, veď nám „všetkým“ ide hlavne o rozvoj volejbalu v našom meste. Naše zápasy opäť odignorovala TV Pohoda. Smutné a zároveň otázne. Dobre reprezentujeme naše mesto, deti a rodičia sú občanmi mesta… zvyšok necháme na osobné uváženie.