Prvý zápas sa niesol v duchu našej výrazne lepšej hry. Žiačky MVK síce začali nesústredene, ale výborný servis nedovolil súperkám žiadny tlak z ich strany. Moc sme si nezahrali, bolo málo výmen a väčšinu bodov sme dali podaním a stratili vlastnými chybami. V prvom zápase bolo veľa zle prihratých ľahkých lôpt, prehodených od súpera zadarmo. Súper vôbec neútočil, len prehadzoval a my sme mali problém dostať loptu na nahrávačku. V tomto zápase sme dominovali najmä servisom, výborný a tvrdý servis mali, tradične Zuzka Pappová a s obrovským zlepšením Veronika Gajdošechová. Aj ich hra stredom bola výborná. Veronika, všetko čo dostala hore nekompromisne zložila. Prekvapivo mala ranovo najslabší servis naša kapitánka Aďka Taščicová, ktorej lopta prejde ledva k súperovi. V jej servise je istota, vieme, že podá, ale chýba tam náprah a rana. Pre silnejších súperov to bude veľmi slabý a ľahko chytatelný servis. Aj Aďa aj Veronika Podhradská si loptu stále podbiehajú a nedostatočne si odstupujú na rozbeh. Je to stále tá istá chyb, ktorú musia odstrániť hlavne v hlavičkách a bude to o 100% lepšie. Do zápasu sme v druhom sete vystriedali Terku Baluškovú, ktorá má rovnako tvrdý a výborný servis, v poli je veľmi šikovná a obetavá, len ten smeč je ešte podbehnutý. Musíme ju však pochváliť, snaží sa to zlepšiť a bolo to dnes aj vidieť. Kika Čierna si v tento deň prvýkrát vyskúšala majstrovský zápas a z dôvodu chorobnosti na poste blok hrala celý čas. Bola vyplašená, čo ovplyvnilo aj jej výkon. Mala aj úspešné bloky, aj nadrazené. Útok a servis ešte slabé, ale keď sa do toho poriadne napriahne, bude to výborné.  Po minimálnom útoku zo strany súpera a neustálom kazení servu, sme zápas jednoznačne vyhrali 3:0 (12, 13, 7).

Do druhého zápasu sme si povedali, že to nesmieme brať na ľahkú váhu a musíme si stále hrať našu hru. Všetky hráčky mali povinne podávať plachtený servis. Už do prvého setu sme nastúpili unudene a s nechuťou… „veď sme prvý vyhrali ľahko, tak sa druhý vyhrá sám“. Pokazili sme pár servov, ale súper stále nekládol odpor a tak sme jednoznačne vyhrali 25:8. Na začiatku druhého zápasu sa začalo na podaní dariť žiačkam z Trnavy a narobili nám problémy. Prestali sme hrať, komunikovať, neplnili sme si základné povinnosti a začali sme kaziť servis. Zápas sme ešte ustáli a vyhrali 25:17, ale výkon rapídne klesol. V treťom sete sme kazili jeden servis za druhým, líderky pokazili hneď prvé podania a tak sem nedokázali potiahnuť. Hráčka z Trnavy spravili dlhú šnúru na podaní, nevedeli sme sa pevne postaviť do jej servu a všetko sme odpalovali. Neprihrali sme žiadnu ľahkú loptu za jedna a náhry boli nepresné a nízke. Set sme si samé prehrali (najmä pokazeným servisom) 13:25. Do posledného sme sa opäť nahecovali, začali sme povzbudzovať a hlavne nekazili servis. Vďaka výbornému podaniu hráčok a tvrdej rane Veroniky G. stredom sme set opäť jednoznačne previedli na našu stranu a vyhrali 25:11.Druhý zápas MVK:HIT 3:1 (8, 17, -13, 11).

Nasledujúci víkend máme voľno a najbližší majstrovský dvojzápas hráme 7.11.2015 v Nových Zámkoch. Dúfajme, že budeme bojovať lepšie o udržanie víťaznej šnúry.