V dlhodobej koncepcii rozvoja nášho klubu sa venuje pozornosť aj chlapčenskej zložke. V súťažnom ročníku 2018/19 sme preto vytvorili družstvo chlapcov MINI . Za tento team môžu štartovať aj dievčatá, čo sme privítali. Chlapci sa pri nich rýchlo ťahajú a zlepšujú.

Na 1.premiérový turnaj, vycestovali naši MINI volejbalisti/stky do Komárna. V jednej zo skupín v Oblasti Západ sa stretli s domácim Komárnom „A“ a „B“ a Nitrou „A“ a „B“. Nakoľko nemáme prehľad o úrovni súčasného chlapčenského volejbalu, išli sme sa učiť. Na naše milé prekvapenie, aj v tímoch súperov nastúpilo pár dievčat, preto náš tím nepôsobil až tak exoticky. Konfrontácia s družstvami s veľkou volejbalovou tradíciou nám preto padla vhod.

Po turnaji sme mohli skonštatovať, že sme sa nestratili, neurobili sme si hanbu. Práve naopak. Boli sme milým prekvapením turnaja, keď po výsledkoch Nitra“B“ a Komárno „B“ výhra 2:0, Nitra“A“ výhra 2:1 a prehra s domácim „A“ 2:0/19, 22/, sme skončili na celkovom 2.mieste. Hlavne záverečný zápas s domácimi bol pekným vyvrcholením turnaja. Na MINI súťaž išlo o pekný zápas, ktorý sa musel bohatej domácej rodičovskej kulise veľmi páčiť. Šťastnejší boli domáci, ale my sme sa vracali domov s pocitom dobre odtrénovaného a ešte lepšie odzápasovaného snaženia našich najmladších.

Ďalšie kolo sa uskutoční v Nitre vo februári. Dovtedy sa určite zlepšíme a zapojíme do súťaže aj ďalších chlapcov.