Naše kadetky sa predstavili v Banskej Bystrici. Cieľom bol postup na MSR kadetiek. O 2 miestenky bojovali 4 teamy. Naše dievčatá so všetými zohrali vyrovnanú partiu.

Turnaj sme začali zápasom s Popradom. Po úvodnom sete sme prišli o nahrávačku Pappovú. Už dlhodobo má problémy a nechceli sme riskovať vážnejšie zranenie. Do zápasu tak nastúpila mladučká Kaja Majerníková. Vôbec po prvýkrát nahrávala na takomto podujatí. Zápas sme zahájili výhrou v 1.sete. V druhom sete sme otočili z 23:20 na 26:24. Od tohto momentu sa však prejavila nezohratosť s Kajou. Nakoniec sme, síce v koncovkách, ale prehrali 3:2.

Ako cez kopirák, ale v opačnom garde, prebehol zápas s Banskou Bystricou. Prehrávali sme 2:0 a vyhrali 3:2. Tu nás ale mrzí, že v oboch setoch sme mali setboly a nevyužili ich. Stále nám to, ale dávalo šancu na postup. To by sme ale museli poraziť dovtedy suverénnu Sláviu UK.
1. set zápasu proti bratislavčankám už s nahrávačkou Pappovou sme vyhrali. K videniu bol naozaj dobrý volejbal. Potom však Slávia predviedla 2 neskutočné sety a doslovne nás sfúkla. V 4. sete to vypadalo na tie-break. Až do 18.bodu sme viedli 3-4 bodovým rozdielom. Nakoniec však prišli chyby v koncovke a prehra 3:1.
Poprad nakoniec zdolal v poslednom zápase domácu BB 3 : 0 a spolu so Sláviou UK postúpil na MSR.

Za predvedený výkon sa hanbiť nemusíme. Určite sme mali na postup. Každopádne chýbalo kúsok šťastia.

Dnes dohrali súťaž aj dievčatá v MIDI volejbale. V 2.turnaji však neuspeli a skončili celkovo na 4. mieste v kraji. Taktiež im unikol postup o vlások.

 

Nakoniec jediným postupovým teamom nášho klubu sú MIDI chlapci. Tí ešte 18.5. vycestujú na posledný turnaj do Komárna. Potom ich už čaká 1.veľký turnaj, MSR v MIDI volejbale chlapcov. Budeme im držať palce !!!