Zdravotný výpadok kľúčových hráčok sme sa snažili vykryť aspoň „požičanou“ skúsenejšou hráčkou Sárou Ondrejkovou. Keďže ju v nedeľu čakal kadetský zápas jej kvality a skúsenosti sme museli poriadne využiť v prvom stretnutí. Na smečiarskom poste bola výrazne lepšia, vysoko nad blokom s poriadnou ranou, no na prijme sa vyrovnala úrovni žiačok a dosť pokazila. I napriek tomu sme vďaka nej hrali s Levicami vyrovnanú hru. Prvý zápas sme dokázali otočiť zo stavu 0:2 na sety do tie-breaku. Aj v ňom sme nabudené a rozbehnuté ťahali a strany sme menili za stavu 8:1. Keď sme už vyhrávali 12:4 a tešili sa z možných dvoch bodov, prišla ukážka dievčenského volejbalu. Aj napriek dvoch timeoutov a možným striedaniam sa súperky dostali do pohody, nenechali sa rozladiť a záver zvládli psychicky lepšie. Musíme si uvedomiť, že za stavu 12:4 v tie-breaku sa už zápas nepúšťa, a najmä nie vtedy, keď sme my boli tí, ktorí ho otočili. Slušne, v tomto zápase, opäť zahrala Timea Adamčíková, ktorej množstvo odohratých zápasov len prospieva a je radosť sa na ňu pozerať, ako ju to baví. V oboch zápasoch sa nám po dlhšom čase ukázala naša kapitánka Aďa Taščicová, ktorá mala menšiu krízu najmä na útoku. Stále to nie je rana, ktorá by súpera uzemnila, ale nechala si poradiť, ťažké lopty uhrá s rozumom a lepšie hrá pekne cez blok. Som rada, že začala počúvať a opäť môžeme čerpať a využívať jej vyhratosť z predchádzajúceho kvalitného roka. V poli je obetavá a bojovná, čo zlepšuje našu stále zlú prihrávku.

Do druhého zápasu sme nastúpili už bez Sáry, takže sme stratili tvrdý útok. Preto si viac cením víťazný tretí set. Tento druhý zápas bol úplne bez emócií, bez život, ako keby sme vymenili celú zostavu.

So stretnutia si body odnášajú žiačky z Levíc, aj keď sme im aspoň jeden bodík ukradli. MVK Frigolo NMnV : Palas Levice „A“ 2:3 (-18, -16, 24, 23, -13); 1:2 (-13, -15, 23, -14).

Na dvojzápase nám veľmi chýbala blokárka Veronika Gajdošechová, Kike Vajovej  vôbec nešlo v poli, bola prikovaná k podlahe, nedokázala sa pohnúť a obetovať pre družstvo. Veľmi ma to prekvapilo, pretože hra z jej strany býva zväčša stabilná a svoje si na ihrisku odrobí. Milo prekvapuje zlepšenie Kiki Pisklákovej, ešte má pred sebou veľa práce, ale jej tréningová disciplína sa prejavuje v pekných farbách… je veľkým potešením. Po zdravotnom výpadku sa do tréningového a zápasového cyklu zapojila Deniska Jamborová, ktorá bola výborná. Je univerzálnou hráčkou a v čase výpadku blokárky zahrá aj tento post, no lepšie jej sedí smeč, čo nám dokázala v druhom zápase. Na ihrisku o nej vieme, je ju počuť, nebojí sa a počúva rady trénerov. Razantnosť útoku sa ešte dotrénuje a bude to super. Naše nahrávačky majú zjavne zlé obdobie a výpadok špecializovaných tréningov je na nich badať. Náhry lietali, boli nestabilné a nepresné. Dúfajme, že sa čoskoro vrátia do pohody a budú predvádzať lepšiu sústredenosť a presnosť. Naša hra stále zlyháva na strehovom postavení a zodpovednosti a obetavosti hráčok. Tréner z Levíc je tiež zvoleným asistentom trénera výberu dievčat 2002 a mladšie. Preto sú na veľkú škodu zdravotné problémy Gajdošechovej a Čiernej, ktoré sa v tomto zápase mali ukázať. Najbližší víkend máme voľný a potom, 12.12. sa opäť stretneme doma s Levicami, tentoraz „B“, kde začneme druhé kolo súťaže.

Chcem sa poďakovať našim starším dievčatám Deniske MartákovejBacke Markechovej a taktiež dievčatám nášho kolektívu, ktoré nás prišli na zápas povzbudiť. Boli ste výborné.

Borsová