Pôvodne sme sa chceli zúčastniť turnaja žiačok, ten sa však koná v termíne kedy máme majstrovský zápas s Trnavou /14.3.2015/. Na turnaj sme cestovali s malou dušičkou, v Poľsku je cca 500 útvarov talentovanej mládeže /športové triedy…/, u nás len zlomok. Kvalita mládežníckeho volejbalu je na svetovej úrovni. Hlavný cieľ bol preto reprezentovať našu prácu, nevzdať žiadny zápas a nadviazať kontakty do budúcna. Všetky tieto úlohy sme splnili na 100%.

1.zápas    Slupsk –MVK  2:0 /20,8/

Naše turnajové vystúpenie začalo s družstvom Slupsk. Prehra 2:0/20,8/ mrzela, nakoľko v druhom sete sme nekládli odpor a zápas vlastnými chybami odovzdali. Bol to jediný set na turnaji, kedy sme vybuchli. V prvom sete sme fyzicky disponovaného súpera prekvapili servisom, viedli sme 19:16. V závere sme sa naľakali možného víťazstva a vlastnými chybami sme set pustili. Dnes nás už prehra nemrzí, nakoľko Slupsk sa stal celkovým víťazom turnaja.

2. zápas   Ostroga –MVK  0:2/-17,-8/

Čakali sme ako sa otraseme z predchádzajúceho zápasu. Na našu radosť dievčatá zabojovali a vyhrali. Tým sa vyhli bojom v poslednej skupine, čo bol náš 1.cieľ. Opadla nervozita a naša hra sa začala podobať tej, ktorú chceme predvádzať v budúcnosti.

3.zápas   Strežica –MVK  2:1/-20,21,7/

Tento zápas nás mrzí. Mali sme v ňom našliapnuté na výhru . Po vynikajúcom 1.sete, sme z hry vynechali dovtedy najlepšiu hráčku Nináčovú, čo bolo hneď videť. V tiebreaku sme už nedokázali zápas otočiť. Táto prehra nás stála postup do vyššej skupiny , takto sme ostali v bojoch o 13.-16.miesto.

4.zápas   Turek – MVK   2:0/24,18/

Veľmi silné družstvo nás čakalo v 4.zápase dňa. Dievčatá na prekvapenie mali dosť síl. Je vidieť, že spolupráca s kondičným trénerom Zavarským prináša ovocie. Turek prehral so Slupskom 2:1, čo bola jeho jediná prehra na turnaji a skončil nakoniec 5.Čakali sme ako s týmto súperom zabojujeme my. Prípadná výhra ešte mohla zamotať postupovú matematiku. V prvom sete sme videli veľmi bojovný volejbal. Naše dievčatá nevzdali  set ani za stavu 24:20. Vyrovnali sme, dokonca sme dali na 25:24, ale prešľap nahrávačky nás nakoniec o bod, a nakoniec aj set, obral. V druhom sete sme už ťahali za kratší koniec. Volejbal to bol však veľmi pekný.

Po dohode s usporiadateľom sme si vymenili zápasy a využili pobyt pri mori aj na návštevu národného parku. Vidieť  na severe duny , ktoré sú 40 metrov vysoké,  je možné z celej Európy len tu. Výlet to bol naozaj zaujímavý.

5.zápas   MVK – Kaliningrad  2:0 /22,23/

Po obede sme sa stretli s účastníkom z Ruska. Na naše potešenie sme vyhrali a stali sa „najúspešnejším“ zahraničným družstvom. Volejbal to bol naozaj pekný, s množstvom prvkov ženského volejbalu.

6.zápas   MVK – Alfa Kartuzy 2:0/20,20/

V poslednom zápase sme dali priestor aj dievčatám z lavičky, aby aj oni nazberali medzinárodné skúsenosti. Zápas bol od samého začiatku jasný. Víťazstvo znamenalo 13.miesto z 20 družstiev. Najlepšou hráčkou nášho družstva bola vyhodnotená Martina Melicherová.

Na prvý pohľad sa môže 13.miesto javiť ako neúspech, ale v porovnaní s 2-3 roky staršími súperkami sme herne obstáli. Naša skupina bola jednoznačne najťažšia na turnaji. Až 4 z 5 mančaftov zo základnej skupiny vyhrali aj svoju skupinu o umiestnenie. Našu hru vysoko hodnotili všetci účastníci turnaja.

Na poli diplomatickom sme preto uspeli, máme nové kontakty, nové pozvánky.

Celkovo hodnotíme turnaj ako mimoriadne úspešný. Základ tvorili dievčatá ZŠ ODBORÁRSKA /6 dievčat/ , kde už dlhodobo máme vytvorené tie najlepšie podmienky na napredovanie. Výrazne nám pomohla aj bývalá hráčka COP Nitra /VKM Piešťany/ Barbora Nináčová. Rýchlo zapadla a stala sa líderkou družstva. Ostatné dievčatá predviedli nadpriemerné výkony, za čo im patrí pochvala. Každým zápasom s výbornými súpermi rástli. Do budúcna je toto určite jediná cesta ďalej. Medzinárodná konfrontácia s vyspelými družstvami v EÚ ná posune rýchlo ďalej.

Poďakovanie patrí p.Klimáčkovi a firme FRIGOLOG, bez podpory ktorej by sme sa na tejto akcii nemohli zúčastniť. Dlhodobejšia spolupráca s touto úspešnou novomestskou firmou prináša svoje ovocie.

Veríme, že sme reprezentovali na úrovni náš klub, mesto, krajinu, našu prácu a sponzora.